Historie z kurortów

FILMY Z KURORTÓW / Serial Forst. Bestia z Giewontu grasuje też w Pieninach. Śladami serialu
Wszyscy, którzy znają prozę Remigiusza Mroza i czekają na scenerię wyłącznie Tatr, mogą być zdziwieni. Zakopane i góry owszem znajdziemy w serialu, ale ponad połowa scen rozgrywa się nie w stolicy Tatr, a w Pieninach, dokładnie w Szczawnicy. To jednak nie jedyne górskie kurorty, które zagrały w najnowszej polskiej produkcji kryminalnej Netflixa.
Boiska z widokiem na morze i szczyty. Przykłady z polskiego Wybrzeża, gór i ze świata
Wiosną 2023 r. ruszy niesamowite boisko do gry w piłkę na Półwyspie Helskim. Piłkarze z Kuźnicy grać będą niemal w powiewach bałtyckiej bryzy. Piękne boiska z widokiem na fale czy góry powstały także w innych polskich kurortach i na świecie. W galerii foto obiekt sportowy wewnątrz góry, i chyba najdroższy kort tenisowy na świecie z widokiem na dolinę Los Angeles.
Chamonix kurort specjalnie niespecjalny. Jak być na szczycie, ale idąc pod prąd
Jak być na topie nie stawiając na komercję? Lekcja biznesu i turystyki w wykonaniu alpejskiego kurortu. Francuski Chamonix może nie wywoła wśród spacerowiczów okrzyku pełnego egzaltacji „oh la la!”. Niektórzy twierdzą wręcz, że jest niespecjalnie ładny. Ale na turystycznej mapie świata to miejsce szczególne. Właśnie dlatego, że idzie pod prąd.
Biały Miś rozpoczął erę kiczu w Zakopanem? Pozował od Tatr po Bałtyk. Historia z niemieckimi korzeniami
Biały miś na Krupówkach - przez lata symbol zimowej stolicy Polski, ale też symbol kiczu. Czy to od niego zaczęła się era tandety w górskim kurorcie, który przez dziesięciolecia uchodził za luksusowy i artystyczny, przyciągając ludzi sztuki i nauki? Miś grasował nie tylko pod Tatrami, ale i nad Bałtykiem. Skąd ta moda?
Strona
123