Historie z kurortów

KSIĄŻKI Z KURORTÓW // Zblazowany model, frywolne tancerki i Piłsudski – co ich łączyło? Druskieniki. Dawny polski kurort, który wymyka się schematom
Zapomniane dziś dawne polskie stolice wypoczynku i rozrywki sprzed wojny wcale nie odbiegają od współczesnego Sopotu, Zakopanego czy Karpacza. Pozujące modelki jak z Instagrama, zabiegi SPA i polityk jako żywa reklama kurortu – trudno uwierzyć, ale tak właśnie było w Druskienikach.
Boiska z widokiem na morze i szczyty. Przykłady z polskiego Wybrzeża, gór i ze świata
Wiosną 2023 r. ruszy niesamowite boisko do gry w piłkę na Półwyspie Helskim. Piłkarze z Kuźnicy grać będą niemal w powiewach bałtyckiej bryzy. Piękne boiska z widokiem na fale czy góry powstały także w innych polskich kurortach i na świecie. W galerii foto obiekt sportowy wewnątrz góry, i chyba najdroższy kort tenisowy na świecie z widokiem na dolinę Los Angeles.
Chamonix kurort specjalnie niespecjalny. Jak być na szczycie, ale idąc pod prąd
Jak być na topie nie stawiając na komercję? Lekcja biznesu i turystyki w wykonaniu alpejskiego kurortu. Francuski Chamonix może nie wywoła wśród spacerowiczów okrzyku pełnego egzaltacji „oh la la!”. Niektórzy twierdzą wręcz, że jest niespecjalnie ładny. Ale na turystycznej mapie świata to miejsce szczególne. Właśnie dlatego, że idzie pod prąd.
Biały Miś rozpoczął erę kiczu w Zakopanem? Pozował od Tatr po Bałtyk. Historia z niemieckimi korzeniami
Biały miś na Krupówkach - przez lata symbol zimowej stolicy Polski, ale też symbol kiczu. Czy to od niego zaczęła się era tandety w górskim kurorcie, który przez dziesięciolecia uchodził za luksusowy i artystyczny, przyciągając ludzi sztuki i nauki? Miś grasował nie tylko pod Tatrami, ale i nad Bałtykiem. Skąd ta moda?
Strona
123