Raporty i trendy

TRENDY / Airbnb konkurencją, a nie wsparciem dla operatorów short-term?
Lider rezerwacyjny przez lata był narzędziem dla operatorów wynajmu. Jego strategia rozwoju stawia na współpracę z deweloperami i zarządcami budynków, stać się więc może rywalem dla operatorów najmu krótkoterminowego. Program „Airbnb friendly” ma też pomóc dorobić zwykłym lokatorom. W tle miliardy dolarów i gigant zarządzania mieszkaniami w USA firma Greystar.
Gwałtownie przybywa turystów w Polsce i to nie tylko z Czech i Niemiec
Ponad 237 tysięcy – o tyle wzrosła w Polsce liczba noclegów udzielona turystom z zagranicy – wynika z najnowszych danych GUS. Te liczby najpewniej jeszcze wzrosną, bo póki co urząd zdążył podsumować pięć pierwszych miesięcy 2023 roku. Naszym atutem są nie tylko kultura i walory przyrodnicze, ale też niska przestępczość i - o ile wierzyć statystykom - przystępniejsza cena.
Apartamenty wakacyjne: właściciel może być pasywnym inwestorem lub jak na giełdzie na bieżąco sprawdzać zyski
Profesjonalizacja rynku zarządzania apartamentami wakacyjnymi oraz pojawianie się coraz większej liczby firm oferujących takie usługi sprawia, że właściciele lokali na wynajem turystyczny czasem gubią się w wyborze operatora. Prześwietlamy więc szczegóły systemu raportowania i rozliczeń z właścicielami jaki oferuje największy operator na rynku – spółka Sun & Snow.
Strona
12345
...
10