Raporty i trendy

Prawie biblia polskich kurortów. Szokuje, daje refleksję. - Nie róbmy Cannes czy Miami - mówi Jan Wróblewski, Zdrojowa Invest
- Nie róbmy w Polsce drugiego Cannes, Miami czy Val Thorens, to droga na skróty - mówi Jan Wróblewski, współzałożyciel Zdrojowa Invest & Hotels. Zaledwie jedno zdanie, a każde kolejne z materiału poniżej jest jak wykrzyknik dla kurortów, hoteli, turystyki i nieruchomości. Brzmi głośnio szczególnie tuż przed wyborami / Cykl: 2,5 dekady. Polskie kurorty 2000/2025
Gdzie kupić apartament na Mazurach i zacumować nie tylko łódkę, ale i przyszłe zyski?
By odpowiedzieć na takie pytanie inwestor musi najpierw odpowiedzieć sobie na inne dwa pytania: na czym mu zależy, a jeśli planuje zarabiać na wynajmie to na jakich turystów liczy? Jak wyjaśniają eksperci z firmy Marshall Real Estate to kwestie ważniejsze nawet niż cena apartamentu oraz prognozowane zyski. Sprawdzamy więc, jaki będzie najlepszy lokal do kupienia nad jeziorem?
Czy nowe tereny Gdańska mogą być jak doskonała architektura Skandynawii?
Znacie słynną Booking Island w Gdańsku? Nie? To Wyspa Spichrzów kojarzona głównie z hotelami i apartamentami na wynajem turystyczny. Ten kierunek i zagęszczenie zabudowy wiele osób postrzega jako zbyt intensywne. Czy zrównoważoną alternatywą estetycznej zabudowy niczym z Oslo, Sztokholmu lub Kopenhagi ma szansę stać się inna część Gdańska – Wyspa Sobieszewska?
TRENDY / Airbnb konkurencją, a nie wsparciem dla operatorów short-term?
Lider rezerwacyjny przez lata był narzędziem dla operatorów wynajmu. Jego strategia rozwoju stawia na współpracę z deweloperami i zarządcami budynków, stać się więc może rywalem dla operatorów najmu krótkoterminowego. Program „Airbnb friendly” ma też pomóc dorobić zwykłym lokatorom. W tle miliardy dolarów i gigant zarządzania mieszkaniami w USA firma Greystar.
Strona
12345
...
11