Chcesz zainwestować i zyskać na wynajmie lub sprzedaży z zyskiem za kilka lat? Masz apartament lub lokal w condohotelu i zastanawiasz się czy warto go sprzedać, czy jeszcze trzymać? A może szukasz dla siebie second home, którego jakość i cena są atrakcyjne?

Doradzimy gdzie i w co warto zainwestować w polskich kurortach: analizy@inwestycjewkurortach.pl / tel. 605 66 77 18


Czym jest portal InwestycjewKurortach.pl?

  1. W dużym skrócie to najlepsza wiedza i analizy o tym co dzieje się w kontekście inwestycji oraz trendów w polskich kurortach, ale także o rozwoju samych kurortów i uzdrowisk. 
  2. Pomagamy inwestorom indywidualnym w wyborze i zakupie lokali, które są wiarugodne, dadzą zarobić i z łatwością będzie je można wynająć lub sprzedać za kilka lat. Planujesz zakup? Napisz lub zadzowń: analizy@inwestycjewkurortach.pl  

Piszemy o:

  • condohotele
  • aparthotele 
  • apartamenty inwestycyjne, czyli mieszkania o statusie lokali usługowych sprzedawane z 23% stawką VAT lub klasyczne mieszkania z 8% VAT, ale dedykowane pod wynajem krótkoterminowy w miejscowościach wypoczynkowych i miastach 
  • apartamenty wakacyjne / second home / wioski wakacyjne
  • grunty dla osób prywtanych oraz deweloperów czy firm realizujących np. parki rozrywki 
  • opisujemy trendy jakie przyniesie przyszłość w zakresie zmian w kurortach, turystyce i zarabianiu na nieruchomościach turystycznych.

Działamy od 2011 roku. Jesteśmy pierwszym i jednym (mimo upływu ponad 10 lat) w Polsce portalem, który pokazuje cały, szczegółowy obraz rynku w segmencie nieruchomości tzw. wakacyjnych lub second home, jesteśmy ekspertem w segmencie condohoteli / aparthoteli oraz najmu krótkoterminowego.

Kiedy portal ruszył oficjalnie (w 2011 r.) naszym założeniem było pokazać potencjał kurortów oraz skalę inwestycji jakie są tam realizowane. W naszej bazie nieruchomości znajdowały się wówczas wszystkie inwestycje realizowane lub planowane w miejscowościach turystycznych - czyli mapa i spis setek projektów. Chcieliśmy, by inwestorzy – ci duzi, i ci mali - zobaczyli jak wiele się dzieje w kurortach. Nasza aktualizowana od 2010 roku wewnętrzna big data dotycząca kurortów to ponad 700 projektów nieruchomościowych i tysiące dokumentów oraz zdjęć.

Dziś rola portalu jest inna. Nie ma już na portalu bazy setek inwestycji, bo cel jaki sobie wyznaczyliśmy w 2011 roku został osiągnięty. Nikogo nie trzeba przekonywać, że inwestowanie w polskich kurortach się opłaca. Dziś rynek analizujemy, opisujemy, podpowiadamy. W zalewie tysięcy nowych apartamentów i condohoteli, które budują się i planują w kurortach nie wszystkie są godne uwagi. Ba! są nawet takie co do których najlepiej się trzymać z daleka, jeśli nie chce się stracić pieniędzy inwestując w taką nieruchomość. Dlatego nie wszystkie inwestycje opisujemy, a w naszej bazie nieruchomości znajdują się projekty wyselekcjonowane.

Przygotowujemy również Analizy Holistyczne™ i doradztwo dla inwestrów indywidualnych, deweloperów, działów ryzyka w bankach, osób przygotowujących operaty szacunkowe, rzeczoznawców, firm z sektora finansowego inwestujących w kurortach i segmencie condohoteli, firm zarządzających obiektami condo i aparthotelowymi – dalszy scenariusz działań, restrukturyzacja, finansowanie. To pogłębione opracowania według naszej autorskiej formuły obejmujące nie tylko klasyczny raport rynkowy, ale szerokie spojrzenie na rynek, jego otoczenie, trendy i wyzwania. Analiza Holistyczna™ przygotowywana przez zespół InwestycjewKurortach.pl opiera się na danych, ale również własnych informacjach zebranych w wyniku trwających od lat śledztw dziennikarskich. W przygotowaniu takiej analizy od strony biznesowej uczestniczą również współpracujący z nami eksperci z rynku hotelarskiego i finansowego. 

Jedyne co się nie zmieniło na naszym portalu od lat, to zasada której nie łamiemy: TYLKO ZWERYFIKOWANE I PODDANE ANALIZIE INFORMACJE.

Nigdy nie stawialiśmy na ilość i kilki, lecz na jakość. Nie jesteśmy dyskontem z wszystkim, a raczej butikiem ze starannie wybranymi treściami, które są godne uwagi. Nasze materiały i baza ofert apartamentów na sprzedaż tworzone są zgodnie z zasadą: Less is more = Mniej znaczy więcej (Ludwig Mies van der Rohe). Nie ścigamy się na newsy. Nasza misja to jakość, zaufanie, wiarygodność, prawdomówność, realne spojrzenie. Hołdujemy zasadzie dziennikarstwa analitycznego.

Dlaczego polskie kurorty i uzdrowiska znamy od podszewki?

Dwa w jednym – nasz portal łączy obszary potrzebne do pełnej analizy potencjału inwestycyjnego:

  • Ekspercka wiedza, analizy i doradztwo: na portalu znajdują się WYŁĄCZNIE ZWERYFIKOWANE przez nasza redakcję i ekspertów materiały. Nie przeklejamy komunikatów PR deweloperów bez ich czytania, oceny i analizy. Przygotowujemy raporty, opracowania, analizy i materiały doradcze zarówno dla inwestorów indywidualnych, którzy chcą kupić apartament wakacyjny lub nieruchomość w condohotelu (m.in. analizy bezpieczeństwa inwestycji i zysków) jak i deweloperów z tego segmentu (planowanie obiektów, warunki sprzedaży i marketingu, aspekty prawne). Wyjaśniamy wiele wątpliwości i pytań jakie dotyczą condo inwestycji, które w Polsce dopiero się rozwijają.
  • Baza wybranych, wartych uwagi ofert apartamentów, lokali i gruntów: czyli podpowiedzi dla inwestorów indywidualnych, którzy planują zakup nieruchomości w kurorcie oraz dla firm (deweloperzy, parki rozrywki, inwestycje w przestrzeń publiczną, branża HoReCa).

Założycielem i głównym analitykiem naszego portalu jest Marlena Kosiura 

Od 2005 roku żyje rynkiem nieruchomości i budownictwa, i to nie w przenośni, ale dosłownie. Dla Marleny to praca i pasja.

Karierę rozpoczynała pracując wiele lat jako dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej specjalizujący się w tematyce politycznej i gospodarczej. Od kilkunastu lat związana jest z rynkiem nieruchomości komercyjnych (w szczególności hoteli) oraz mieszkaniowych. Jest ekspertem w tematyce conohoteli i rynku vacation rental / short-term rental w Polsce. Prowadzi działania z zakresu doradztwa i consultingu dla inwestrów indywidualnych, branży nieruchomości i władz kurortów. 

Od 2008 roku wnikliwie przygląda się przemianom polskich kurortów i uzdrowisk, w tym rozwojowi rynku condohoteli i apartamentów wakacyjnych, mieszkań na wynajem krótkoterminowy w kurortach i miastach (segment Airbnb). Analizuje nowe projekty, warunki biznesowe takich projektów, a także niejasności panujące w tym segmencie w naszym kraju.

Autorka wielu raportów i stały komentator w publikacjach nt. kurortów oraz rynku nieruchomości m.in. w Dzienniku Gazecie Prawnej, Rzeczpospolitej, Gazecie Wyborczej, Pulsie Biznesu, Parkiecie i Polityce. Regularnie występuje jako ekspert w czasie najważniejszych wydarzeń branży nieruchomości, hotelowej i biznesowej, w tym m.in. na konferencji Hotel Trends, Capital Market Forum, Hotel Meeting, Forum Finansów i Inwestycji, Forum Inwestycyjne "Parkietu".

Studiowała na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Stale się uczy, zdobywając certyfikaty w szkoleniach, m.in. "Podstawy zarządzania kosztami w hotelu" (prowadzonego przez SECCO Hospitality Financial Managemnet), OSINT (Niebezpiecznik.pl), szkolenie z ustawy AML (Stowarzyszenie Profesjonalistów Rynku Nieruchomości Polski Centralnej), „Analiza lingwistyczna wiarygodności wypowiedzi” (Insitute of Nonverbal Communication), "Psycholongwistyka" (Warszawski Ośrodek Psychologii Sądowej i Śledczej). Aktualnie jest w trakcie studiów podyplomowych: Analiza Behawioralna i Wykrywanie Kłamstwa (studia na UAM w Poznaniu we współpracy z Insitute of Nonverbal Communication).

Wśród firm z którymi współpracowała są m.in. Deloitte, Czarna Góra Resort, Firmus Group, Ghelamco, Marvipol, Armstrong Building, Okam Capital, Schoenherr, Blue Marine Mielno, Arche, Sun&Snow, Zdrojowa Invest.

Aktywna inwestorka na rynku kapitałowym (GPW, obligacje korporacyjne).

Jest propagatorką ekologicznych kontekstów rozwoju kurortów. Od lat działa na rzecz promowania zabudowy i zmian miejscowości wypoczynkowych tworzonych z poszanowaniem historii i ekologii. Na portalu InwestycjewKurortach.pl oraz w analizach porusza nie tylko tematykę biznesową, ale także wątki pokazujące dbanie o tradycje i historię kurortów. Właśnie z miłości do historii i tradycji założyła blog Polskie Kurorty.

 

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News