O nas

TYLKO ZWERYFIKOWANE I PODDANE ANALIZIE INFORMACJE.

Czym jest portal InwestycjewKurortach.pl?

  1. W dużym skrócie to najlepsza wiedza i analizy o tym co dzieje się w kontekście inwestycji oraz trendów w polskich kurortach, ale także o rozwoju samych kurortów i uzdrowisk. 
  2. To również butikowa baza wyselekcjonowanych, ciekawych inwestycji pod kątem lokowania pieniędzy – kupowanych dla siebie (jako ochrona kapitału, second home) lub jako apartament inwestycyjny, która ma zarabiać. W bazie tej pojawiają się jedynie polecane przez nas inwestycje - a co za tym idzie zweryfikowane i przeanalizowane pod kątem wiarygodności i bezpieczeństwa zakupu w nich lokalu. Nie promujemy i nie pokazujemy inwestycji, które w naszej ocenie mogą grozić utratą pieniędzy przez inwestora indywidualnego. 

Piszemy o:

  • condohotele
  • aparthotele 
  • apartamenty inwestycyjne, czyli mieszkania o statusie lokali usługowych sprzedawane z 23% stawką VAT lub klasyczne mieszkania z 8% VAT, ale dedykowane pod wynajem krótkoterminowy w miejscowościach wypoczynkowych i miastach 
  • apartamenty wakacyjne / second home / wioski wakacyjne
  • grunty dla osób prywtanych oraz deweloperów czy firm realizujących np. parki rozrywki 
  • opisujemy trendy jakie przyniesie przyszłość w zakresie zmian w kurortach, turystyce i zarabianiu na nieruchomościach turystycznych.

Działamy od 2011 roku. Jesteśmy pierwszym i jednym (mimo upływu ponad 10 lat) w Polsce portalem, który pokazuje cały, szczegółowy obraz rynku w segmencie nieruchomości tzw. wakacyjnych lub second home, jesteśmy ekspertem w segmencie condohoteli / aparthoteli oraz najmu krótkoterminowego.

Kiedy portal ruszył oficjalnie (w 2011 r.) naszym założeniem było pokazać potencjał kurortów oraz skalę inwestycji jakie są tam realizowane. W naszej bazie nieruchomości znajdowały się wówczas wszystkie inwestycje realizowane lub planowane w miejscowościach turystycznych - czyli mapa i spis setek projektów. Chcieliśmy, by inwestorzy – ci duzi, i ci mali - zobaczyli jak wiele się dzieje w kurortach. Nasza aktualizowana od 2010 roku wewnętrzna big data dotycząca kurortów to ponad 700 projektów nieruchomościowych i tysiące dokumentów oraz zdjęć.

Dziś rola portalu jest inna. Nie ma już na portalu bazy setek inwestycji, bo cel jaki sobie wyznaczyliśmy w 2011 roku został osiągnięty. Nikogo nie trzeba przekonywać, że inwestowanie w polskich kurortach się opłaca. Dziś rynek analizujemy, opisujemy, podpowiadamy. W zalewie tysięcy nowych apartamentów i condohoteli, które budują się i planują w kurortach nie wszystkie są godne uwagi. Ba! są nawet takie co do których najlepiej się trzymać z daleka, jeśli nie chce się stracić pieniędzy inwestując w taką nieruchomość. Dlatego nie wszystkie inwestycje opisujemy, a w naszej bazie nieruchomości znajdują się projekty wyselekcjonowane.

Przygotowujemy również Analizy Holistyczne™ i doradztwo dla deweloperów, dział ryzyka w bankach, osób przygotowujących operaty szacunkowe, rzeczoznawców, firm z sektora finansowego inwestujących w kurortach i segmencie condohoteli, firm zarządzających obiektami condo i aparthotelowymi – dalszy scenariusz działań, restrukturyzacja, finansowanie. To pogłębione opracowania według naszej autorskiej formuły obejmujące nie tylko klasyczny raport rynkowy, ale szerokie spojrzenie na rynek, jego otoczenie, trendy i wyzwania. Analiza Holistyczna™ przygotowywana przez zespół InwestycjewKurortach.pl opiera się na danych, ale również własnych informacjach zebranych w wyniku trwających od lat śledztw dziennikarskich. W przygotowaniu takiej analizy od strony biznesowej uczestniczą również współpracujący z nami eksperci z rynku hotelarskiego i finansowego. 

Jedyne co się nie zmieniło na naszym portalu od lat, to zasada której nie łamiemy: TYLKO ZWERYFIKOWANE I PODDANE ANALIZIE INFORMACJE.

Nigdy nie stawialiśmy na ilość i kilki, lecz na jakość. Nie jesteśmy dyskontem z wszystkim, a raczej butikiem ze starannie wybranymi treściami, które są godne uwagi. Nasze materiały i baza ofert apartamentów na sprzedaż tworzone są zgodnie z zasadą: Less is more = Mniej znaczy więcej (Ludwig Mies van der Rohe). Nie ścigamy się na newsy. Nasza misja to jakość, zaufanie, wiarygodność, prawdomówność, realne spojrzenie. Hołdujemy zasadzie dziennikarstwa analitycznego.

Dlaczego polskie kurorty i uzdrowiska znamy od podszewki?

Dwa w jednym – nasz portal łączy obszary potrzebne do pełnej analizy potencjału inwestycyjnego:

  • Ekspercka wiedza, analizy i doradztwo: na portalu znajdują się WYŁĄCZNIE ZWERYFIKOWANE przez nasza redakcję i ekspertów materiały. Nie przeklejamy komunikatów PR deweloperów bez ich czytania, oceny i analizy. Przygotowujemy raporty, opracowania, analizy i materiały doradcze zarówno dla inwestorów indywidualnych, którzy chcą kupić apartament wakacyjny lub nieruchomość w condohotelu (m.in. analizy bezpieczeństwa inwestycji i zysków) jak i deweloperów z tego segmentu (planowanie obiektów, warunki sprzedaży i marketingu, aspekty prawne). Wyjaśniamy wiele wątpliwości i pytań jakie dotyczą condo inwestycji, które w Polsce dopiero się rozwijają.
  • Baza wybranych, wartych uwagi ofert apartamentów, lokali i gruntów: czyli podpowiedzi dla inwestorów indywidualnych, którzy planują zakup nieruchomości w kurorcie oraz dla firm (deweloperzy, parki rozrywki, inwestycje w przestrzeń publiczną, branża HoReCa).

Założycielem i głównym analitykiem naszego portalu jest Marlena Kosiura 

Od 2005 roku żyje rynkiem nieruchomości i budownictwa, i to nie w przenośni, ale dosłownie. Dla Marleny to praca i pasja.

Karierę rozpoczynała pracując wiele lat jako dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej specjalizujący się w tematyce politycznej i gospodarczej. Od kilkunastu lat związana jest z rynkiem nieruchomości komercyjnych (w szczególności hoteli) oraz mieszkaniowych. Jest ekspertem w tematyce conohoteli i rynku vacation rental / short-term rental w Polsce. Prowadzi działania z zakresu doradztwa i consultingu dla inwestrów indywidualnych, branży nieruchomości i władz kurortów. 

Od 2008 roku wnikliwie przygląda się przemianom polskich kurortów i uzdrowisk, w tym rozwojowi rynku condohoteli i apartamentów wakacyjnych, mieszkań na wynajem krótkoterminowy w kurortach i miastach (segment Airbnb). Analizuje nowe projekty, warunki biznesowe takich projektów, a także niejasności panujące w tym segmencie w naszym kraju.

Autorka wielu raportów i stały komentator w publikacjach nt. kurortów oraz rynku nieruchomości m.in. w Dzienniku Gazecie Prawnej, Rzeczpospolitej, Gazecie Wyborczej, Pulsie Biznesu, Parkiecie i Polityce. Regularnie występuje jako ekspert w czasie najważniejszych wydarzeń branży nieruchomości, hotelowej i biznesowej, w tym m.in. na konferencji Hotel Trends, Capital Market Forum, Hotel Meeting, Forum Finansów i Inwestycji, Forum Inwestycyjne "Parkietu".

Studiowała na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Stale się uczy, zdobywając certyfikaty w szkoleniach, m.in. "Podstawy zarządzania kosztami w hotelu" (prowadzonego przez SECCO Hospitality Financial Managemnet), OSINT (Niebezpiecznik.pl), szkolenie z ustawy AML (Stowarzyszenie Profesjonalistów Rynku Nieruchomości Polski Centralnej), „Analiza lingwistyczna wiarygodności wypowiedzi” (Insitute of Nonverbal Communication). Aktualnie jest w trakcie studiów podyplomowych: Analiza Behawioralna i Wykrywanie Kłamstwa (studia na UAM w Poznaniu we współpracy z Insitute of Nonverbal Communication).

Wśród firm z którymi współpracowała są m.in. Deloitte, Czarna Góra Resort, Firmus Group, Ghelamco, Marvipol, Armstrong Building, Okam Capital, Schoenherr, Blue Marine Mielno, Arche.

Jest propagatorką ekologicznych kontekstów rozwoju kurortów. Od lat działa na rzecz promowania zabudowy i zmian miejscowości wypoczynkowych tworzonych z poszanowaniem historii i ekologii. Na portalu InwestycjewKurortach.pl oraz w analizach porusza nie tylko tematykę biznesową, ale także wątki pokazujące dbanie o tradycje i historię kurortów. Właśnie z miłości do historii i tradycji założyła blog Polskie Kurorty.

 

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News