W Wiśle powstają nowe atrakcje dla turystów: pierwsza wieża w koronach drzew na Śląsku i muzeum

W 2025 roku w kurorcie mają ruszyć dwie nowe atrakcje, obie w samym centrum. Na szczycie ośrodka Skolnity powstanie wieża widokowa realizowana przez Grupę Pingwina, a w centrum przy rzece nowoczesne Muzeum Narciarstwa za 24 mln zł.
Wieża widokowa w Krynicy-Zdrój jest jedną z najważniejszych atrakcji, ta w Wiśle zapewne też przyciągnie tłumy turystów
Najpopularniejszy kurort górski na Śląsku od lat ma ugruntowaną pozycję lidera, ale nie ustaje w walce o turystów stawiając na nowe atrakcje.

Widoki spod znaku Pingwina w końcu w Beskidach

 
Grupa Pingwina wieże ze ścieżką w koronach drzew przy swoich stokach narciarskich i trasach rowerowych ma już w Krynicy-Zdrój oraz na Mazurach (Kurza Góra). Teraz buduje atrakcję także w Wiśle. Powstaje na szczycie ośrodka Skolnity, do którego stacja dolna z wyciągiem znajduje się dosłownie w samym centrum, 10 minut spacerem od głównego deptaka.
 
Makieta wiślańskiej wieży ze ścieżką w koronach drzew, fot. Grupa Pingwina

 
Wieża ma mieć 35 metrów wysokości, długość drewnianych ścieżek wśród drzew wyniesie ogółem prawie 1 km, a całą konstrukcję będzie wspierać aż 13 wież podporowych. Na sześciu platformach widokowych zostaną także punkty edukacyjne zawierające informacje z dziedziny przyrody, geografii, historii, etnografii. Całość będzie dostępna także dla rodzin z małymi dziećmi i osób niepełnosprawnych – budowla zostanie przystosowana do wózków.
 
Firma nie udostępnia danych o liczbie odwiedzających wieże, ale w Krynicy-Zdrój jest to jedna z głównych atrakcji kurortu, odwiedzana rocznie przez dziesiątki tysięcy chętnych.
 
Widok z wieży na terenie górnej stacji ośrodka Skolnity rozciągać się będzie m.in. na centrum kurortu, fot. Skolnity Wisła

Nowe muzeum w 2025 roku

 
Także w centrum, w głównej przestrzeni rekreacji w parku wzdłuż rzeki powstać ma także nowe muzeum narciarstwa. Najwięcej miejsce poświęcone będzie oczywiście Adamowi Małyszowi – który jest wiślaninem, ale też innym skoczkom m.in. Piotrowi Żyle.
 
Jak poinformował PAP Tomasz Bujok, burmistrz Wisły muzeum ma ruszyć latem 2025 roku. Realizowane jest wspólnie ze śląskim urzędem marszałkowskim. Całośc kosztować będzie 24 mln zł, z czego aż 18 mln zł ma pochodzić ze środków funduszy UE.
 
Muzuem Narcistawa Beskidzkiego, które współptwórcą i głównym bohaterem będzie Adam Małysz ma zacząć działać w wakacje 2025 r. fot. urząd miasta Wisła

 
Już teraz trwa w parku modernizacja amfiteatru i dużego placu zabaw, z którego bardzo chętnie korzystają zarówno mieszkańcy Wisły, jak o turyści z dziećmi ponieważ znajduje się obok deptaku i rzeki, otoczony zielenią jest częścią dużej strefy rekreacyjnej w parku.
 
Przestrzeń zabaw dla najmłodszych w Wiśle w praku ruszy po modernizacji jeszcze wiosną tego roku, fot. urząd miasta Wisła, fot. urząd miasta Wisła

Aktualizacja 27.04.2024 r. / 

Choć to Beskidy jodowanie jak nad Bałtykiem

 
Już na majówkę 2024 r. rusza za to na Skolnitach kolejna atrakcja – jak obrazowo nazywa ją właściciel to tężnia solankowej na dachu Wisły. 
 
Tężnia powstała na sczycie znjadującego się w centrum kurortu ośrodka Skolnity w Wiśle, fot. Skolnity

Tężnia faktycznie zlokalizowana została tak na górnej stacji kolejki Skolnity, że wdychając jod podziwiać można panoramę gór i Wisłę w dole. Woda spływająca po gałązkach w wiślańskiej tężni pochodzi z kopalni wody leczniczej Solankowa Kraina, pozyskiwana jest z ujęcia „Sól-Tężnia” SW2 w miejscowości Sól, (pow. żywiecki). Umiejscowienie jej w specjalnej wnęce pozwala na skuteczniejsze rozpylanie, a tym samym silniejsze działanie zdrowotne na tych, którzy inhalują się z widokiem na góry. 
 
 
Opracowanie: tekst aktorski redakcji, z wykorzystaniem informacji PAP, Grupy Pingwina i miasta Wisła
 

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News
Autor
Redakcja
InwestycjewKurortach.pl
Copyright

Stawiamy na jakościowe, autorskie i rzetelne treści. Nie kopiujemy tekstów od innych, nie kredniemy treści z zagranicznych portali. Uszanuj naszą pracę autorską i czas poświęcony na przygotowanie materiałów. Jeśli zależy ci na zacytowaniu fragmentu lub podaniu przytoczonych przez nas danych - prosimy podaj źródło: portal InwestycjewKurortach.pl