Giżycko pięknieje. Luksusowa plaża i strefa z siłownią i tężnią już działają

W mazurskim kurorcie otwarto miejską strefę wypoczynku z ławeczkami, tężnią, siłownią i leżakami. Z kolei nad samym jeziorem Niegocin, od strony jez. Kisajno, ruszyła eko plaża – nowoczesna przestrzeń też pełna miejsc do leżenie i relaksu.

Miejska strefa poprawiła estetykę nabrzeża Kanału Giżyckiego (Łuczańskiego). W pobliżu słynnego mostu obrotowego w centrum kurortu oddano właśnie do użytkowania strefę wypoczynku i sportu dla turystów i mieszkańców praktycznie w każdym wieku. Jest bogato wyposażona siłownia plenerowa, miejsce odpoczynku dla starszych wczasowiczów – profilowane ławeczki, hamaki i tężnia. Nie zabrakło także nowego placu zabaw dla dzieci.

Miejska inwestycja w przestrzeń rekreacyjną znacznie podnosi atrakcyjność centrum Giżycka wzdłuż Kanału Łuczańskiegi, fot. Cześć Giżycko, urząd miasta


Eko plaża nad Niegocinem

Po drugiej stronie Giżycka, przy nowym kompleksie apartamentów wakacyjnych Nautica ruszyła z kolei eko plaża. Duża przestrzeń zaprojektowana przez architektów z pracowni Chiliart. To lokalna firma z Giżycka, prowadzona przez pochodzącą z Gdyni Karolinę Czupryniak oraz rodowitego mieszkańca kurortu Mikołaja Nowakowskiego, który od lat działa na rzecz poprawy jakości przestrzeni miejskich, jest członkiem komisji urbanistycznej miasta Giżycka.

Pracownia stoi za koncepcją całego osiedla apartamentowców Nautica Resort. W Giżycku zaprojektowali także będącą w budowie inwestycję Lowen Marina. 

Wypoczynek na ogólnodostępnej plaży nad Niegocinem od strony kanału na jez. Kisjano jest teraz bardziej komfortowy, fot. górne Cześć Giżycko, dolne Nautica Resort


A plaża ich autorstwa znacznie się wyróżnia jakością wśród innych mazurskich kąpielisk. - Istotne było dla nas użycie naturalnych materiałów, dlatego to właśnie drewno dominuje w projekcie, przełamaliśmy je kolorem niebieskim przywodzącym na myśl mazurskie jeziora – wyjaśniają architekci. 

Projektanci planując przestrzeń i małą architekturę kierowali się uwzględniając różne potrzeby użytkowników zarówno tych najmłodszych jak i trochę starszych. I to widać. Są strefy do leżenia, siedzenia, zabawy i otwarte miejsca, w których rozłożyć można leżaki czy koc nad wodą. W budynku sanitarnym znajdują się sauna, wypożyczalnia sprzętu wodnego, toalety oraz jest też miejsce do mycia naczyń dla zawijających do portu żeglarzy.

A skąd eko? To nie tylko dużo naturalnych materiałów użytych do aranżacji przestrzeni.

Ważne było dla nas zachowanie jak największej ilości drzew, które w upalne dni dają przyjemny cień – wyjaśniają architekci. 

 
Te zdjęcia są ciekawe:
Te zdjęcia są ciekawe:

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News
Autor
Redakcja
InwestycjewKurortach.pl
Copyright

Stawiamy na jakościowe, autorskie i rzetelne treści. Nie kopiujemy tekstów od innych, nie kredniemy treści z zagranicznych portali. Uszanuj naszą pracę autorską i czas poświęcony na przygotowanie materiałów. Jeśli zależy ci na zacytowaniu fragmentu lub podaniu przytoczonych przez nas danych - prosimy podaj źródło: portal InwestycjewKurortach.pl