Luksusowe Apartamenty Biały Kamień w Świeradowie-Zdroju w systemie secondhome już w sprzedaży

Powstanie 51 apartamentów. Bliskość natury, a także możliwość korzystania z infrastruktury Hotelu Biały Kamień przez gości oraz właścicieli lokali to jeden z wielu atutów nowej inwestycji w Świeradowie-Zdroju.

Apartamenty Biały Kamień powstaną tuż obok znanego i cenionego Hotelu Biały Kamień

Przy setkach nowych inwestycji budowanych w kurortach niełatwo jest wybrać projekty, które mogą zapewnić jednocześnie luksusowe wnętrza oraz profesjonalizm, tak ważny w wygenerowaniu zysków jakie mieć mają właściciele apartamentów.  Jednym z najważniejszych czynników jest wiarygodność i jakość dewelopera czy też firmy zarządzającej obiektem. Na tym tle wyróżnia się nowobudowany projekt w Świeradowie-Zdroju. Luksusowe Apartamenty Biały Kamień realizowane są bowiem przez właściciela Hotelu Biały Kamień, cenionego przez gości za jakość obsługi. Nowy budynek z 51 lokalami wykończonymi „pod klucz”, sprzedawanymi jako apartamenty inwestycyjne, powstaje dosłownie 50 m od działającego od 2008 r. hotelu.

Piękne widoki oraz obsługa na wysokim poziomie

Kupujący mogą wybrać spośród apartamentów o powierzchni od 39 do nawet ponad 74-metrowych, przestronnych lokali sprzedawanych w systemie second home. W budynku na najwyższej, piątej kondygnacji zlokalizowane będą także dwa 117-metrówe apartamenty penthouse z przeszklonym dachem, jedyne takie w Karkonoszach. Każdy lokal wyposażony będzie w aneks kuchenny, a z większości rozciąga się malowniczy widok na lasy i Góry Izerskie. Unikalna panorama jest niemal gwarantowana, ponieważ zapisy planu zagospodarowania przestrzennego zakładają zakaz zabudowy w odległości 100 metrów od budynku. 

Wnętrza zostały zaprojektowane przez prestiżową pracownię architektoniczną Julii Kuśmierz, nagrodzoną m.in. złotą statuetką w międzynarodowym konkursie MUSE Design Awards 2019 w Nowym Jorku. Projektantka już wcześniej współpracowała z deweloperem przy realizacji Hotelu Biały Kamień.

Stylistyka wnętrz nawiązuje do otoczenia. Apartamenty urządzone będą z zastosowaniem naturalnych materiałów: kamień, drewno, liczne przeszklenia, z elementami stylu karkonoskiego. Do wykończenia  inwestor zaplanował cenione marki m.in. Kler, Hansgohe czy Villeroy&Boch.

Natura na wyciągnięcie ręki

Dla wielu klientów z segmentu premium poza jakością obsługi, przy zakupie ważna jest także infrastruktura oraz bliskość natury. Właściciele lokali oraz goście będą mieć dostęp do ponad 1.000 mkw. strefy Wellness & SPA, hotelowej restauracji znanej z regionalnych produktów oraz baru słynącego z najlepszych koktajli. 

Zabiegi w Medi-SPA wykonywane są przez zespół wysoko kwalifikowanych terapeutów, którzy wykorzystują dobroczynne działanie hydro i fizjoterapii stosowanych w wielu zabiegach rehabilitacyjnych. Poza ekskluzywnymi rytuałami SPA w hotelu powstał pierwszy w Polsce Instytut Anti Aging Wellu. Goście korzystają tu z rytuałów na bazie preparatów marki Larens - innowacyjnych produktów wyznaczających nowe standardy w kosmetologii. Zabiegi w Wellu Anti-Aging Instytut odwracają bieg zegara biologicznego, zapewniając młody i zdrowy wygląd. Hotel, wielokrotnie nagradzany, m.in. właśnie za nowoczesną bazę zabiegową od lat wskazywany jest jako wizytówka Świeradowa-Zdroju.

Lokata kapitału i zwrot z inwestycji

Apartamenty sprzedawane są jako lokale użytkowe (z 23% VAT). Do każdego lokalu przynależne jest jedno miejsce parkingowe (zakup obligatoryjny). W obiekcie znajdować się będzie także pomieszczenie na rowery oraz narciarnia.

Kupujący wraz z nabyciem lokalu podpisują 5-letnią umowę o zarządzanie (z możliwością jej przedłużenia na kolejne 5 lat i dalsze 5 lat) w systemie second home z podziałem przychodów netto 50/50. Operatorem będzie właściciel Hotelu Biały Kamień, a właściciele będą mieć pełny i przejrzysty dostęp poprzez aplikację mobilną do analiz przychodów i statystyk obłożenia swoich lokali. Bazując na wieloletnim doświadczeniu i średniorocznym obłożeniu na poziomie 85% w latach 2020-2022, operator szacuje wypracowanie w przyszłości stopy zwrotu dla właścicieli lokali na poziomie do 10% rocznie liczone od wartości netto lokalu. Dla tych, którzy wolą mieć stałą stopę zwrotu deweloper daje możliwość zakupu i zwrotu na poziomie 8 lub 9% rocznie od wartości netto lokalu. W tym przypadku właściciel ponosić będzie wyłącznie koszty ubezpieczenia i podatku od nieruchomości.

Po stronie kupującego, w modelu podziału przychodów, będą m.in.: koszty ubezpieczenia, podatku od nieruchomości, mediów, fundusz remontowy (koszty remontu i odświeżenia apartamentu co 5 lat – w proporcji 50/50), a także udział w kosztach funkcjonowania nieruchomości w tym serwis klimatyzacji i ogrzewania, sprzątania części wspólnych, terenów zielonych oraz monitoringu. Operator nie przerzuca na właścicieli apartamentów kosztów prowizji dla portali rezerwacyjnych oraz kosztów bieżącego sprzątania związanego z pobytem gości. 

Właściciele lokali będą mogli rezerwować pobyt w każdym dostępnym i dogodnym terminie. Jak podkreśla firma takie rozwiązanie odróżnia warunki zakupu i korzystania od klasycznego systemu condo, w którym przeważnie termin pobytu narzuca operator, i obejmuje on dni poza sezonem, z mało atrakcyjną pogodą. – To ważne dla kupujących nieruchomości premium. Dla wielu z nich zyski są mniej kluczowe, niż swoboda dysponowania swoim apartamentem oraz możliwość skorzystania z infrastruktury hotelu. Nie chcemy ograniczać terminów wypoczynku właścicieli lokali, to wyróżnia naszą inwestycję wśród wielu innych – wyjaśnia Tomasz Korczak, właściciel Hotelu & Medi SPA Biały Kamień oraz operator Apartamentów Biały Kamień.

Opracowanie: tekst autorski redakcji

 
Te zdjęcia są ciekawe:
Te zdjęcia są ciekawe:

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News
Autor
Redakcja
InwestycjewKurortach.pl
Copyright

Stawiamy na jakościowe, autorskie i rzetelne treści. Nie kopiujemy tekstów od innych, nie kredniemy treści z zagranicznych portali. Uszanuj naszą pracę autorską i czas poświęcony na przygotowanie materiałów. Jeśli zależy ci na zacytowaniu fragmentu lub podaniu przytoczonych przez nas danych - prosimy podaj źródło: portal InwestycjewKurortach.pl