Dekpol nie rezygnuje z condohoteli

Będziemy realizować klasyczne condo, jak i apartamenty z podziałem zysków. Szykujemy projekt w górach

Jako redakcja, która od lat śledzi wszelkie niuanse rynku condohoteli wiemy, że ten segment inwestowania w nieruchomości ma zarówno swoje plusy, jak i ograniczenia. A co za tym idzie swoich przeciwników, ale i wiernie oddanych fanów inwestowania. Pomimo różnych negatywnych artykułów w mediach (choć oczywiste jest że media, nagłaśniają głównie negatywne newsy), ostrzeżeń o tym by mieć świadomość ryzyk przedstawianych przez UOKiK czy KNF, są inwestorzy którzy te ryzyka i niuanse znają, rozumieją i zarabiają na inwestowaniu w modelu condo. Grunt to znać specyfikę produktu inwestycyjnego, o tym właśnie mówi KNF, UOKiK i InwestycjewKurortach.pl od dawna. Sztuką i odpowiedzialnością jest świadome inwestowanie.

Dlatego jako redakcja prosimy na bieżąco o ocenę i komentarz nt. rynku condo w Polsce


Beata Kosobudzka, dyrektor sprzedaży i marketingu Dekpol Deweloper:

W obecnych czasach nabywcy nieruchomości inwestycyjnych coraz częściej poszukują elastyczności oraz możliwości swobodnego dysponowania swoim majątkiem, co stanowi znaczący odstępstwo od tradycyjnego dążenia do uzyskania stałego zysku.

Ta zmiana nastąpiła na rynku m.in. po wybuchu pandemii oraz wojny w Ukrainie. Swoboda dysponowania lokalem jest dziś na tyle ważna dla kupujących, że są w stanie nawet więcej zapłacić za nieruchomość, w imię swobody dysponowania nią. Tymczasem model klasycznego condohotelu nakłada pewne sztywne zasady, np. długoterminową umowę zarządzania i ograniczenia w zakresie korzystania z pokoju hotelowego.

W sektorze nieruchomości nadal jednak istnieje grupa inwestorów preferująca „bezobsługowe” rozwiązania inwestycyjne, czyli te oferujące pasywne źródła dochodu. Inwestycja w condohotel jest dla nich atrakcyjna, pozwala zdywersyfikować środki, a jednocześnie uwolnić się od ciągłej presji kontroli, co ma miejsce np. na rynku kapitałowym.

Oceniam, że  pomimo pewnych krytycznych ocen, będzie on nadal odgrywać rolę na rynku nieruchomości. Inwestorzy angażujący się w tego typu projekty są coraz bardziej świadomi i doświadczeni, co świadczy o ich strategicznym podejściu do dywersyfikacji portfela inwestycyjnego, nie traktują condohoteli jako inicjatyw początkowych, lecz jako element szerszej strategii inwestycyjnej.

Kupujący w Dekpolu dywersyfikują, deweloper też

Od momentu wprowadzenia nieruchomości inwestycyjnych przez Dekpol, począwszy od roku 2017, zróżnicowanie oferty pomiędzy condohotelami, a apartamentami z podziałem zysków okazało się kluczowe ze względu na różne oczekiwania nabywców. Nasze zaangażowanie w dogłębną analizę potrzeb nabywców, w tym monitorowanie wskaźników powracających klientów, pozwoliło nam zaobserwować rosnącą tendencję w zakresie lojalności i zadowolenia klientów, co przekłada się wzrost statystyk ponownych zakupów oraz rekomendacji naszych projektów wśród nowych kupujących. Wysokie wskaźniki satysfakcji klientów, mierzone za pomocą Net Promoter Score (NPS), stanowią potwierdzenie skuteczności naszego podejścia.

W związku z tym, zdecydowaliśmy się na kontynuację hybrydowego modelu oferty, łączącego zarówno tradycyjne condohotele, jak i apartamenty z podziałem zysków. Obecnie przygotowujemy się do ekspansji na nowe rynki, tym razem w regionie górskim.

Model biznesowy stosowany w naszych condohotelach charakteryzuje się dywersyfikacją, zapewniającą stabilność zarówno dla właścicieli, jak i naszej spółki operatorskiej. Bazuje na podziale przychodów z usług noclegowych, realizowanym w modelu 50/50 oraz czynszu minimalnym.

W obliczu nieprzewidzianych sytuacji kryzysowych, takich jak pandemia COVID-19 czy wuybuch wojny w Ukrainie, zobowiązujemy się do zapewnienia właścicielom minimalnego czynszu na poziomie 5% netto od zainwestowanej kwoty. Ten mechanizm, mimo że nie zawsze odpowiada oczekiwaniom właścicieli w kontekście rosnącej inflacji, oferuje im poczucie bezpieczeństwa finansowego.

Warto podkreślić, że nawet w najtrudniejszych okresach, takich jak pandemia, kiedy wiele innych obiektów wstrzymywało wypłaty, Dekpol  wywiązywał się z uzgodnień, zawartych w umowach z inwestorami.

 

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News
Autor
Beata Kosobudzka
Dekpol Deweloper
Copyright

Stawiamy na jakościowe, autorskie i rzetelne treści. Nie kopiujemy tekstów od innych, nie kredniemy treści z zagranicznych portali. Uszanuj naszą pracę autorską i czas poświęcony na przygotowanie materiałów. Jeśli zależy ci na zacytowaniu fragmentu lub podaniu przytoczonych przez nas danych - prosimy podaj źródło: portal InwestycjewKurortach.pl