Wnętrza wielkiego aquaparku w Międzyzdrojach. Tak je zaplanowali architekci

Projektanci z pracowni AKO Architekci odpowiadają zarówno za bryłę tej wielkiej inwestycji jak i wnętrza. Będzie luksusowo, nowocześnie i spokojnie, choć z nutą glamour. Zaglądamy do wnętrz budowanego aquaparku w Międzyzdrojach.

2026 rok dla turystów w Międzyzdrojach będzie wyjątkowy, bowiem to właśnie wtedy ruszyć ma wielki aquapark z mnóstwem atrakcji, nie tylko wodnych.

Woda, ekologia i rozrywka

Za całą tą inwestycją o nazwie Bel Mare & Aqua Resort stoi warszawki deweloper, spółka Prestige. Część z wielkim parkiem wodnym ma być połączona z innymi budynkami kompleksu hotelowo-apartamentowego.

Duży, 5 kondygnacyjny budynek zaprojektowali architekci z pracowni AKO Architekci. Inwestor i architekci postawili na ekologię. Budynek ma być nisko niskoemisyjny. Będą odnawialne źródła energii panele słoneczne, fotowoltaika i pompa ciepła, prąd i ogrzewanie pochodzić ma także z systemu kogeneratorów kaskadowych. Założenia wskazują, że aż 70 proc. energii potrzebnej do zasilania obiektu uzyskiwane ma być ze źródeł „zielonych”.

Pomieści nie tylko strefy do wypoczynku w wodzie, ale i wiele innych atrakcji. W sumie jednocześnie będzie mogło tu się bawić i wypoczywać ponad 2 tys. gości.

Zarówno na elewacji, jak i wewnątrz projektanci przewidzieli wiele akcentów drewnianych. Ciepłe barwy drewna pojawią się w postaci pionowych lameli na ścianach, lekkich ażurowych przegród oraz wygodnych, profilowanych leżaków w strefie wypoczynkowej i SPA.

Akcenty ekologicznego budynku, czyli także zieleń przewidziano już w strefie recepcji, ale też w restauracji czy strefie wellnes.

Odcienie naturalnego drewna przeplatają się tu z kojącymi pastelami.

Nowy obiekt zakłada także stworzenie prawdziwego centrum kulturalnego Międzyzdrojów. Powstanie tu m.in. wielka sala widowiskowa, w której organizować będzie można koncerty, wydarzenia i konferencje.

Prawdziwą atrakcją będzie też strefa wypoczynkowa z leżakami i barem na dachu budynku. Przewidziano ich kilka. A z każdej podziwiać będzie można zachody słońca czy noc nad dachami zabudowań kurortu.  

Opracownie: test autorski redakcji, wizualizacje AKO Architekci

 
Te zdjęcia są ciekawe:
Te zdjęcia są ciekawe:

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News
Autor
Redakcja
InwestycjewKurortach.pl
Copyright

Stawiamy na jakościowe, autorskie i rzetelne treści. Nie kopiujemy tekstów od innych, nie kredniemy treści z zagranicznych portali. Uszanuj naszą pracę autorską i czas poświęcony na przygotowanie materiałów. Jeśli zależy ci na zacytowaniu fragmentu lub podaniu przytoczonych przez nas danych - prosimy podaj źródło: portal InwestycjewKurortach.pl