800 nowych pokoi hotelowych w Kołobrzegu. Ruszyła budowa nowej inwestycji
Nowy hotel powstać ma w dynamicznie zmieniającej się wchodniej części Kołobrzegu. To jedna z wielu planowanych tu inwestycji, które są już zaplanowane
Inwestorem hotelu jest spółka Seamed należąca do grupy kapitałowej rodziny Woźniaków. Firmy należące do rodziny specjalizują się w produkcji z segmentu żywności (jaja, pasze, olej), ale mają także kilka spółek już działających w kurortach.
Prace ruszyłu przy pierwszym etapie – hotelu na 460 pokoi. Docelowo przy ul. Sułkowskiego – promenadzie nagrodzonej ostatnio nagrodą Top Inwestycje Komunalne 2023 – powstać ma 800 pokoi w dwóch dużych budynkach. Przewidziano także salę konferencyjną na 1.500 osób, restaurację, salę koncertową, baseny oraz podziemne parkingi, tak ważne w tej części kurortu, który boryka się z problemem parkowania od lat. Obiekt zaprojektowała wrocławska pracownia Arch-E wspólnie z firmą projektującą instalacje Janczura. Hotel ma już pozwolenie na budowę. A jak informuje miesięcznik „Hotelarz” budowa I fazy ma zakończyć się w połowie 2025 r.
Spółki z grupy kapitałowej rodziny Woźniaków działają już w kurortach. Prowadza m.in. hotel w Karpaczy, ośrodek rekreacyjny z domkami Bystre Resort w Bieszczadach.
Powiązana z rodziną spółka Stacja Sportów Zimowych i Paralotniarstwa Kowary planowała też przez lata budowę ośrodka narciarskiego w Karkonoszach (na zboczach gór Sulica i Czoło niedaleko Kowar). Prace związane z tą inwestycją początkowo prowadziło miasto Kowary. W 2016 roku swoje udziały samorząd sprzedał spółce należącej do Józefa Pilcha i Henryka Woźniaka. Jednak prace zamarły. W lutym 2023 r. burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska tak mówiła o inwestycji dla TVP Wrocław: - Moim zdaniem nie powstanie w takiej pierwotnej wersji, jak była zaplanowana, myślę, że nie. To związane jest m.in. z tym, że nie ma śniegu w tej części miasta i w tej części Sudetów”. Telewizja powołując się na byłego pracownika spółki związanej z planowanym ośrodkiem narciarskim informowała też, że zawieszenie prac nad trasami związane jest także z poszukiwaniem finansowania.
Opracowanie: tekst autorski redakcji, fot. screen strony www firmy Arch-E