Czarna Góra Resort – przystań dla aktywnych z natury

Ruszyła najdłuższa w Polsce zjeżdżalnia grawitacyjna Czarna Żmija - 950 metrów bezpiecznego i krętego toru. Atrakcja dostępna jest jako jedna z wielu propozycji całorocznego kompleksu Czarna Góra Resort. Nowością jest też otwarty niedawno kryty basen wraz ze strefą SPA & wellness w należącym do resortu Hotelu Morawa.

U podnóża Czarnej Góry oraz w jej bezpośrednim sąsiedztwie od kilku lat dynamicznie rozwija się całoroczny ośrodek z nowoczesną bazą noclegową. Dziś jest to już nie tylko stok narciarski, ale też infrastruktura do wypoczynku w sezonie letnim. Tak dynamiczny rozwój możliwy jest dzięki temu, że najważniejsze punkty tworzące kompleks zarządzane są przez jednego właściciela - grupę kapitałową Czarna Góra.

Od tegorocznego sezonu letniego całość oferty połączona została w ramach jednej marki Czarna Góra Resort. – Nowa marka stworzona została jako wspólna nazwa dla bardzo bogatej oferty, którą przygotowaliśmy. Lista atrakcji i udogodnień to kilkadziesiąt propozycji od zaplecza noclegowego, przez wyżywienie, po obiekty do aktywnego wypoczynku, w tym liczne atrakcje przygotowane specjalnie dla najmłodszych gości – mówi Stanisław Haczkiewicz, prezes zarządu spółki Czarna Góra Apartamenty. I jak wyjaśnia dodatkowym atutem dla gości wynikającym z utworzenia jednego kompleksu jest możliwość korzystania ze zniżek. - Turyści korzystający z naszych obiektów mogą liczyć na liczne udogodnienia i rabaty oferowane w pozostałych punktach Czarna Góra Resort – wyjaśnia. Dużym plusem dla osób planujących wypoczynek w tym regionie jest również nowa wspólna strona internetowa całego kompleksu, gdzie znaleźć można wszystkie informacje dotyczące ofert i promocji.

Nowości - najdłuższa zjeżdżalnia w Polsce, kryty basen
Największą atrakcję tego lata stanowi otwarta niedawno całoroczna zjeżdżalnia grawitacyjna Czarna Żmija. Jest to najdłuższa tego typu kolejka alpine coster w Polsce – pełna wiraży trasa zjeżdżalni ciągnie się przez blisko kilometr. Tor prowadzi przez trzy pętle, liczne zakręty oraz jeden wiadukt o wysokości 8 m przebiegający nad górskim potokiem. Zjazd odbywa się jednym z 33 dwuosobowych wagoników wyposażonych w hamulec. - Trasa została pieczołowicie zaprojektowana przez niemiecką firmę Wiegand, lidera wśród producentów tego typu zjeżdżalni, z dopełnieniem najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa – zaznacza Stanisław Haczkiewicz. Kolejka przyciąga zarówno młodszych jak i starszych amatorów szybkiej jazdy.

W tegorocznym sezonie wakacyjnym ruszyły też kolejne inwestycje w ramach Czarna Góra Resort. W należącym do kompleksu Hotelu Morawa otwarto kryty basen wraz ze strefą SPA & wellness i częścią dla dzieci.  Ofertę wzbogaca także własny system kortów i boisk. Właściciel ośrodka wzmocnił też zaplecze gastronomiczne. Do istniejącej już karczmy zlokalizowanej u podnóża Czarnej Góry oraz restauracji Hotelu Morawa dołączyła pizzeria – położona bezpośrednio na terenie kompleksu apartamentowego - o przewrotnej nazwie La Sienna, nawiązującej do nazwy miejscowości (Sienna), w której zlokalizowany jest ośrodek. Lokal oferuje dania kuchni włoskiej, ale jednocześnie są tu też minidelikatesy, w których można zrobić zakupy, np. chleb z lokalnej piekarni. - W sumie na przestrzeni ostatniego roku realizując zjeżdżalnię grawitacyjną, basen, rozbudowując zaplecze gastronomiczne zainwestowaliśmy z Czarna Góra Resort ponad 12,5 mln zł – informuje prezes Haczkiewicz. Choć jak zaznacza, to jeszcze nie koniec tegorocznych inwestycji, gdyż właśnie ruszyła budowa Condohotelu Czarna Góra. Spółka ma także szerokie plany inwestowania w regionie w najbliższych kilkunastu latach. Od 2008 r. grupa kapitałowa Czarna Góra zainwestowała w obiekty w sumie ponad 110 mln zł.

Góra, która tętni życiem cały rok
Turystycznym sercem Masywu Śnieżnika jest Ośrodek Czarna Góra, jedno z najbardziej znanych miejsc na narciarskiej i turystycznej mapie Polski. Od wielu lat działa tu całoroczna kolej linowa, która wozi turystów na szczyt Czarnej Góry (1.205 m n.p.m.), przewożąc rocznie ok. 350 tys. osób. Zimą Czarna Góra cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród narciarzy zjazdowych jak i biegowych. Dziennie ośrodek odwiedza nawet 5 tys. osób. Ale miejsce intensywnie żyje też poza sezonem zimowym. Latem z kolei linowej korzystają osoby, które wybierają się na spacery po górach. Wyruszyć stąd można dalej na Śnieżnik, do Sanktuarium Marii Panny Śnieżnej, czy do pobliskiego Międzygórza. Z tras na stokach góry korzystają także rowerzyści. Na zboczach Czarnej Góry znajduje się park rowerowy, popularny wśród downhillowców z kraju i zagranicy. To właśnie tu, co roku w czerwcu, rozgrywany jest Puchar Polski w DH, czyli zjeździe na rowerach na specjalnie przygotowanych trasach.

Atrakcji nie brakuje również w okolicy. Latem możliwość kąpieli na świeżym powietrzu zapewnia znajdujący się obok Hotelu Morawa zalew w Starej Morawie z plażą i zapleczem rekreacyjnym. W promieniu zaledwie kilkunastu kilometrów zwiedzić można m.in. hutę, w której ręcznie produkowane są kryształy w Stroniu Śląskim, uchodzącą za najpiękniejszą w Polsce Jaskinię Niedźwiedzia i kopalnię uranu w Kletnie, zabytkowy XIX-wieczny wapiennik Łaskawy Kamień, uzdrowisko Lądek Zdrój, czy w końcu Kopalnię Złota w Złotym Stoku.  

Region coraz popularniejszy
Intensywny rozwój atrakcji widać analizując najnowsze dane turystyczne. Według GUS, w powiecie kłodzkim, w którym leży Czarna Góra w 2013 r. udzielono 1,1 mln noclegów. A w minionym roku o blisko 200 tys. więcej. Duży wpływ na rozwój bazy noclegowej ma  grupa kapitałowa Czarna Góra, która jest właścicielem Hotelu Morawa (52 miejsca), wybudowała i oddała do użytku sześć budynków apartamentowych (w sumie ponad 214 nowoczesnych, w pełni wyposażonych apartamentów), a obecnie buduje hotel ze 142 lokalami i Villę Czarna Góra (50 miejsc noclegowych).

Właściciel ośrodka i apartamentów planuje w kolejnych latach następne duże inwestycje. W planach jest ukończenie budowy Condohotelu Czarna Góra, dalszą rozbudowę infrastruktury Czarna Góra Resort, w tym rozwój bazy do nauki jazdy na nartach
i snowboardzie oraz m.in. budowę kolei linowej, której trasa prowadzić będzie sprzed condohotelu na pole narciarskie przy kolei EFKA. Właściciele apartamentów bezpośrednio spod budynku przewożeni będą na Czarną Górę. Zaplanowane są także inwestycje w rozbudowę zaplecza rekreacji całorocznej, tj. park zabaw dla dzieci, wieża widokowa na szczycie Czarnej Góry i park linowy.

 

Warto zobaczyć ile emocji dostarcza jazda Czarną Żmiją >>>

 

Szczegóły Condohotelu Czarna Góra >>>

 

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News
Copyright

Stawiamy na jakościowe, autorskie i rzetelne treści. Nie kopiujemy tekstów od innych, nie kredniemy treści z zagranicznych portali. Uszanuj naszą pracę autorską i czas poświęcony na przygotowanie materiałów. Jeśli zależy ci na zacytowaniu fragmentu lub podaniu przytoczonych przez nas danych - prosimy podaj źródło: portal InwestycjewKurortach.pl