Baltic Park Loft w Świnoujściu na finiszu budowy. Koneserzy luksusu już docenili

Zdrojowa Invest & Hotels kończy najnowszą część Baltic Park w Świnoujściu. Projekt, choć luksusowy nie epatuje krzykliwymi hasłami. Podobnie wnętrza autorstwa Borisa Kudlički, nie przytłaczają nadmiarem. Jakość broni się sama. Niewiele jest nad Bałtykiem inwestycji, które z pełną odpowiedzialnością można polecić koneserom wrażliwym na design, sztukę i cichy luksus.

Hasło „apartament wakacyjny” od razu wywołuje skojarzenie: piękne lokum, widok na morze, prestiżowe wnętrza i poczucie luksusu. Tak być powinno z założenia, ale rynek nieruchomości w kurortach nie jest jednoznaczny. Osoby, które planują kupić nad morzem apartament second home dla siebie czy pod wynajem gubią się w zalewie ofert nowych inwestycji. Wszystkie krzyczą naszpikowanymi detalami wizualizacjami, hasłami luksusu, wielkich zysków i wyjątkowości. Wszystkie, poza Baltic Park Loft w Świnoujściu. Ta inwestycja nie musi krzyczeć. Znawcy jakości doceniają jej klasę i potencjał po jednym rzucie okiem. 

W teamie z najlepszymi

Najbardziej zaskakujące w nowej inwestycji Zdrojowej Invest jest właśnie to, że w ani jednym miejscu jej opisu nie znajdziemy słów: luksusowe, exclusive.  Zaczęłam się zastanawiać dlaczego? A odpowiedź jest banalnie prosta – ani inwestor, ani wymagający klienci, tego po prostu nie potrzebują. 

Inwestycja powstaje w najbardziej reprezentacyjnej części Świnoujścia, między główną promenadą, a plażą


Trzy filary na jakich opiera się projekt wystawiają najlepsze świadectwo jakości: Świnoujście – nie ma w Polsce bardziej perspektywicznego i międzynarodowego kurortu; deweloper i operator – Zdrojowa Invest & Hotels, którego zaliczyć można do niewielkiego grona tzw. old money z kurortów, firm stabilnych finansowo z kompetencjami w hotelarstwie spod znaku 5*; projektant wnętrz – znany i ceniony od lat, zarówno w Polsce jak i na świecie Boris Kudlička. 

Baltic Park Loft to kolejny etap największego nad Bałtykiem kompleksu hotelowo-apartamentowego, który od lat powstaje przy promenadzie i plaży w Świnoujściu. Budynek z 83 klimatyzowanymi apartamentami jest już na ukończeniu.

Elegancja to sztuka skromności

Granica luksusu przesunęła się dziś w kierunku blichtru, błyszczenia, epatowania logotypami. Ponadczasowa elegancja stała się więc sztuką dla koneserów. Osób o szerokim spojrzeniu na życie i świat, ceniących sobie nie tylko zysk i sławę, zazwyczaj i tak już je mają. W ten oszczędny trend wpisują się zarówno bryła budynku Baltic Park Loft, jak i jego wnętrza. Mają wspólny mianownik – stonowane barwy i kształty. Sam inwestor podkreśla, że to minimalistyczna architektura w monumentalnym wydaniu. Nowoczesne zakończenie pierzei kompleksu Baltic Park, który jest centrum dzielnicy nadmorskiej w Świnoujściu.

- Otoczenie na granicy lądu i morza to gigantyczna wartość. Wiedzieliśmy, że to co będziemy projektować we wnętrzach powinno mądrze towarzyszyć otoczeniu, być jego subtelnym uzupełnieniem. Stąd naturalne kolory – wyjaśnia projektant wnętrz apartamentów i wspólnego lobby w budynku Boris Kudlička. - Design to sztuka. Ta opowieść we wnętrzach jest bardzo ważna, to zawsze jakaś historia i człowiek – dodaje.

A jak tworzyć sztukę i opowiadać historię projektant wie doskonale, przez lata tworzył oszałamiające scenografie w Teatrem Wielkim – Operze Narodowej. W operze warszawskiej rozpoczął się proces kształtowania wyrazistego stylu Kudlički, charakteryzującego się minimalistyczną kompozycją. Scenograf sięgał po nieoczywiste materiały, czerpał z plastyki, filmu, sztuk wizualnych. 

Scenografie autorstwa Borisa Kudlicki zawsze wzbudzały zachwyt swoją niebanalnością i prostotą. Projektant był również odpowiedzialny za przyjęty z dużym uznaniem na świecie polski pawilon na EXPO w Szanghaju, fot Opera Narodowa, wystawa Polski foto pracowni WWAA


Z jego pomysłów i pracy korzystały m.in. opery Bunka Kaikan Hall w Tokio, Washington Opera, Frankfurt Opera, a także w Nowym Jorku, Tel Awiwie, Brukseli, Hongkongu i Edynburgu. Ten imponujący dorobek nie bije bynajmniej z opisów nowej inwestycji. Znów - nie musi. Ci, którzy biegle poruszają się w świecie kultury, sztuki i designu, wiedzą, że projektant choć nie jest stałym bywalcem ścianek dla celebrytów projektuje dla najzamożniejszych tego świata m.in. rezydencje w Katarze czy wnętrza prywatnych helikopterów. 

Lekkie, eleganckie wnętrza bez przepychu to znak firmowy luksusowych apartamentów i hoteli marki Zdrojowa


Ducha międzynarodowej lekkości widać też we wnętrzach Baltic Park Loft, zaprojektowanych w pracowni Kudlički. Nie ma tu bijących po oczach elementów glamour, kamiennych, błyszczących posadzek, odbijającego blask szkła. Jest prostota, stonowane barwy, drewno (nawet w łazienkach). I liczne odwołania do lokalizacji. - Podłogi drewniane podzieliliśmy czarnymi liniami, są niczym dek statku – wyjaśnia designer. 

Nawiązania do marinistycznych akcentów to m.in. czarne linie między deskami podłogi, przypominające dek statku


A cokoły wokół wejść do wind w eleganckim lobby nawiązują do muśniętego wiatrem bałtyckiego piasku. Jest tu ażurowy rattan, blada zieleń i akcenty bałtyckiego, głębokiego szafiru


Wybór ma być doznaniem

Różnorodność ma zaskakiwać nie tylko wizualnie, ale i w dotyku. – Wprowadzamy dużo tekstur. Powodują naturalność odczuć użytkownika wnętrz – wyjaśnia Kudlicka. 

W budynku zaplanowano lokale od małych typu studio, do większych 3-pokojowych. Wszystkie sprzedawane są w standardzie z wykończeniem i umeblowaniem. Na ostatniej kondygnacji dostępne są 3-pokojowe apartamenty z tarasami z jacuzzi na dachu.

Przyszli właściciele nie będą też narzekać na brak atrakcji, z których mogą korzystać bez wychodzenia na zewnętrz: opcja którą nabywcy cenią sobie szczególnie zimą czy w jesienne, mokre dni. Mogą łącznikiem przejść z budynku Loft do wcześniej zrealizowanych części kompleksu Baltic Park: hoteli Hilton i Radisson, Aquaparku (basen sportowy, basen rekreacyjny z atrakcjami, basen rwąca rzeka, 4 zjeżdżalnie (w tym 2 pontonowe), 4 jacuzzi, brodzik dla dzieci, strefa zabaw dla dzieci, strefa saun i łaźni, sztuczna fala do surfingu), strefy sportowej ze ścianką wspinaczkową i siłownią, restauracji Oyster (kuchnia śródziemnomorska) oraz Polonaise (kuchnia polska w nowoczesnym wydaniu), Sushi Grill & Bar; sali zabaw i gier, czy klubu muzycznego z kręgielnią, bilardem i snookerem.

W sprzedaży zostało ostatnie 20 apartamentów w cenach od 885 tys. netto + 23% VAT. Ci, którzy chcą nie tylko mieć second home w Świnoujściu, ale też pomnażać w ten sposób swój majątek mogą powierzyć lokal w zarządzanie wynajmem (opcja zysków – podział przychodów) spółce Zdrojowa Hotels, która jest najdłużej działającym profesjonalnym operatorem w polskich kurortach. Grupa zarządza dziś 16 obiektami nad morzem i w górach, w tym właśnie obiektem Radisson w Świnoujściu, Szklarskiej Porębie i Kołobrzegu, hotelem Hilton Świnoujście Resort & Spa oraz Royal Tulip Sand w Kołobrzegu.

 
Te zdjęcia są ciekawe:
Te zdjęcia są ciekawe:

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News
Autor
Marlena Kosiura
InwestycjewKurortach.pl
Copyright

Stawiamy na jakościowe, autorskie i rzetelne treści. Nie kopiujemy tekstów od innych, nie kredniemy treści z zagranicznych portali. Uszanuj naszą pracę autorską i czas poświęcony na przygotowanie materiałów. Jeśli zależy ci na zacytowaniu fragmentu lub podaniu przytoczonych przez nas danych - prosimy podaj źródło: portal InwestycjewKurortach.pl