Tatrzańska natura i architektura w najnowszej kolekcji Medicine

Kiedy nie można pojechać w góry, to pocieszeniem jest choćby ich obraz na bluzie czy skarpetkach. Polska marka odzieżowa Medicine wprowadziła właśnie najnowszą kolekcję ubrań realizowaną wspólnie z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Design prosty z Zakopanego we współczesnej odsłonie.
Medicine w serii Art tym razem we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym

Medicine od lat stawia na krótkie, ciekawe wizualnie kolekcje inspirowane sztuką, naturą, kultowymi grafikami. Tym ta polska sieć odzieżowa od samego początku się wyróżnia. Stawia na zdolnych projektantów i znanych artystów. Unikalne, limitowane kolekcje przenoszą twórczo świat sztuki, kultury i art. na ubrania. Powstały już kolekcje inspirowane fabryką Fajansu Włocławek, te z grafikami Banksy'ego oraz ikoną malarstwa Fridą Khalo.

Nadruki tworzą nie tylko obrazy przyrody, ale też zakopiańska architektura, fot. Medicine


Czas na polskie kurorty

Najnowsza kolekcja powstała we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Na ubraniach pojawia się więc flory i fauny z polskich Tatr. W hołdzie rodzimej przyrodzie powstały też plecaki czy bidony. Są górskie szarotki i góralskie rozety. A rysunki z męskiej kolekcji wynoszą skarpetki na prawdziwe szczyty: są Rysy, Giewont i Kasprowy Wierch. Część zdjęć nowej kolekcji wykonano na terenie parku narodowego na Podhalu.

Ikony tatrzańskich miejsc zdobią t-sherty i bluzy. A rysunki górskich szczytów umieszczone na skarpetkach wraz w danymi o wysokości mogą być szybką ściągawką na klasówkę z geografii, fot. Medicinie


Marka Medicine została założona przez spółkę BrandBQ w 2013 roku. Prężnie się rozwija. W 2022 roku spółka miała ponad 407 mln zł przychodów ze sprzedaży i 21,7 mln zł zysku netto. Fajnie, że taki gigant z pogranicza świata mody i designu sięga po inspiracje do polskich kurortów. Pokazując jak nowocześnie można użyć nawiązań do naszych turystycznych regionów odczarowuje trochę tandetę z jaką kojarzą się pamiątki z gór czy z nad morza. Wystarczy wpuścić młodych artystów, a wszystko da się przełożyć na modny styl, w którym nawet zakopiańskie zabytki mogą być atrakcyjne dla młodego pokolenia 20 i 30-latków. 

 
Te zdjęcia są ciekawe:
Te zdjęcia są ciekawe:

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News
Autor
Marlena Kosiura
InwestycjewKurortach.pl
Copyright

Stawiamy na jakościowe, autorskie i rzetelne treści. Nie kopiujemy tekstów od innych, nie kredniemy treści z zagranicznych portali. Uszanuj naszą pracę autorską i czas poświęcony na przygotowanie materiałów. Jeśli zależy ci na zacytowaniu fragmentu lub podaniu przytoczonych przez nas danych - prosimy podaj źródło: portal InwestycjewKurortach.pl