Pierwszy apartamentowiec VacationClub, spółki z grupy Zdrojowa Invest

VacationClub Resort powstać ma w Dźwirzynie. W sumie będzie to 129 apartamentów. Lokalizacja ok. 700 metrów od plaży. Budowana według planów dewelopera zakończyć się ma w pierwszym kwartale 2026 roku. Nabywcy będą mogli przekazać lokal w zarządzanie pod wynajem turystyczny, zarabiając w modelu 70/30. Operatorem będzie oczywiście VacationClub.

To pierwszy projekt deweloperski operatorskiej spółki VacationClub. Firma powiązana osobowo i kapitałowo z holdingiem Zdrojowa Invest do tej pory świadczyła jedynie usługi jako operator. Początkowo w latach 2017/2018 głównie w obiektach wybudowanych w tych lokalizacjach, w których znajdowały się hotele spółki Zdrojowa Hotels. Wyróżnikiem, który przyciągał turystów by wynajmowali właśnie w Vacationslub apartamenty była możliwość korzystania z basenów w hotelach Zdrojowej. Operator w kolejnych latach rozwinął swoją skalę i wszedł w zarządzanie apartamentami należącymi do osób prywatnych także w innych kurortach nad morzem i w górach.

Z kolei sama Zdrojowa Invest realizuje apartamenty już od dawna, obok budowanych condohoteli. Choć jak zapowiedział w 2021 r. Jan Wróblewski, prezes i współwłaściciel firmy obiektów typowo condohotelowych ze stałymi wypłatami czynszów dla właścicieli i pracujących w wynajmie jak klasyczny hotel (budowanych z pełnym zapleczem hotelowym zgodnie z wymogami prawa i standardów) firma już nie zamierza realizować. W sumie i tak nowych hoteli już nie miała w planach, więc zapowiedź wyjścia z rynku condo była raczej podsumowaniem tego, co i tak miało nastąpić.

Jednocześnie rynek condo – ujmując go tak jak ma to miejsce w USA, na który od zawsze polski segment condo się powołuje – inwestycje condo stanowią także apartamentowce wakacyjne. Po prostu „condo” to nic innego jak condominium, czyli wspólnota własności. Jednym słowem apartamentowce. Więc de facto wszystkie budynki, które realizowane są z myślą o wielu właścicielach, i w których zarządzaniem zajmują się często wyspecjalizowany operatorzy. Dokładnie tak właśnie działa cały rynek apartamentów wakacyjnych na wschodnim i zachodnim wybrzeżu USA, m.in. w Miami na Florydzie, a także na południowym wybrzeżu Europy – w Hiszpanii, Francji, Portugalii, i rozwija się na Cyprze, w Bułgarii i Albanii. 

Nowy rozdział - deweloperka 

Teraz spółka idzie podobną drogą jak kilku innych operatorów, poza zarządzaniem będzie także deweloperem realizując swoje inwestycje pod nazwą VacationClub Resort. Pierwszy obiekt z apartamentami wakacyjnymi planuje zbudować w Dźwirzynie. Prace mają ruszyć w IV kwartale 2023 r.

W obiekcie powstanie w sumie 129 apartamentów. 1-, 2 i 3-pokojowych, w mniejszych metrażach – od 21 do 47 mkw. Wszystkie sprzedawane będą w opcji wykończenia pod klucz wraz z meblami. Wszystkie mają też aneksy kuchenne. Do tego w ramach kompleksu zaplanowano basen zewnętrzny z patio i leżakami, do części tej niektóre apartamenty na parterze będą mieć wejście wprost ze swoich ogródków.

Ci właściciele, którzy kupią lokal nie tylko jako second home na własny użytek, ale też będą chcieli zarabiać mogą oddać apartament w zarządzanie VacationClub. Podział przychodu przewidziano w standardowym na rynku modelu 70/30 – podział w którym właściciel otrzymuje 70% przychodów z noclegów, a operator 30%. Dodatkowym plusem jest fakt, że operator ma sporą skalę – prowadzi bowiem Klubu Hotelarza, w ramach którego właściciele apartamentów zarządzanych przez spółką mogą wypoczywać bezpłatnie w innych lokalizacjach. To system, który ma też największych operator wakacyjny czyli Sun&Snow, tam usługa ta nazywa się Klub Właściciela.

W ramach VacationClub Resort Dźwirzyno przewidziano też strefy dla dzieci: park wodny przy basenie i plac zabaw. 
Deweloper zapowiada nowoczesne, ekologiczne rozwiązania m.in. miejsca postojowe z ładowarkami samochodów elektrycznych, panele fotowoltaiczne oraz system otwierania apartamentów przy pomocy aplikacji w telefonie.

Działka jest już przygotowana pod budowę. To teren przy ul. Wczasowej 8, położony przy głównej ulicy biegnącej równolegle do wybrzeża, ok. 7-10 minut spacerem do plaży. Planowany termin oddania I etapu zapowiedziano na marzec 2026 roku.

Opracowanie: tekst autorski redakcji, fot. VacationClub 

 

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News
Autor
Marlena Kosiura
InwestycjewKurortach.pl
Copyright

Stawiamy na jakościowe, autorskie i rzetelne treści. Nie kopiujemy tekstów od innych, nie kredniemy treści z zagranicznych portali. Uszanuj naszą pracę autorską i czas poświęcony na przygotowanie materiałów. Jeśli zależy ci na zacytowaniu fragmentu lub podaniu przytoczonych przez nas danych - prosimy podaj źródło: portal InwestycjewKurortach.pl