230 nowych apartamentów w Ustce. Lokalizacja spod znaku wow

Słupski deweloper GSD grupa rozpoczyna sprzedaż nowej inwestycji w Ustce. Projekt choć zapowiadany już w 2019 roku w końcu chyba doczeka się realizacji. Lokalizacja topowa, tuż przy plaży. A sam kurort zyska w końcu nowe apartamenty, których od dawna w Ustce nie było.
Ustka po latach "posuchy" chyba w końcu doczeka się nowych inwestycji. Czas najwyższy, to jeden z najlepszych nadmorskich kurortów

GSD grupa to lokalny deweloper działający kiedyś pod nazwą Sierleccy Development. Działa od 16 lat, do tej pory skupiał się na budowaniu domów i mieszkań. Inwestycja w Ustce to pierwszy wakacyjny projekt firmy. Pracowała nad nią już dawno, pierwsze zapowiedzi zabudowy działki tuż przy plaży pojawiły się w 2019 roku

Lokalizacja jest naprawdę TOPowa, z działki na której ma stanąć inwestycja wychodzi się dosłownie na plażę, wokół pas nadmorskiego lasu sosnowego, ale nie gęstego, dzięki temu jest tu dużo światła i słońca. Sama ul. Wczasowa, przy której stanąć mają 4 budynki, już kilka lat temu została uporządkowana i wyremontowana. Dziś jest prawdziwie kurortową ulicą, z równym chodnikiem, lataniami i lasem wokół. Nie ma tu krzyczących reklam, plastikowych budek z jedzeniem i tandetnych kramów jak w wielu nadmorskich kurortach. 

Ikona nowej części Ustki

Początkowo deweloper zapowiadał budowę trzech wysokich wież. Po przeprojektowaniu kompleks Icon Sea, którego nazwa się nie zmieniła, ma być mniej dominujący nad przyrodą wokół. W sumie powstać ma 233 apartamenty w 4 budynkach. Strefa rekreacji w tym m.in. sauny z widokiem na sosnowy las, sala fitness, sala zabaw dla dzieci i minikino znajdą się w odrębnym pawilonie.

Architektem odpowiedzialnym za koncepcję jest pracowania Mateusz Tański & Associates / MTA Architekci. Biuro na swoim koncie ma już zrealizowany również nad morzem hotel o mega nowoczesnej bryle Baltic Palace w Pobierowie. Po oddaniu zdobył on wiele nagród architektonicznych m.in. FRAME Magazine Best Hospitality Projects 2015.

Wizualizacje usteckiej inwestycji są nieco toporne, ale architekci wyjaśniają, że sam projekt jest z dbałością wkomponowany w otoczenie. Po to by nie zmieniać cyrkulacji powietrza powodującej przesunięcie procesów wydmotwórczych w głąb lądu projektowana wysokość nowej zabudowy została ograniczona do 7 kondygnacji, nawiązując tym samym do istniejącej zabudowy sąsiedniej. Na elewacji zastosowano duże fragmenty szkła, które odbijać będą światło, dając efekt licznych refleksów trochę jak słońce odbijające się w morskich falach. Umieszczenie ruchomych szklanych przesłon zewnętrznych ma też funkcję ochrony przez silnym wiatrem w sztormowe dni.

Projektanci podkreślają też, że projektowana powierzchnia biologicznie czynna ma być nawet większa niż wymaga plan. Zieleń stanowić będzie 55% terenu działki, podczas gdy plan wymaga 40%.

Ustka martwa inwestycyjnie

Od wielu lat w tym kurorcie, choć ma doskonały układ architektoniczny, piękną historię i już dziesiątki lat temu był znany i prestiżowy powstało niewiele nowych projektów apartamentowych i hotelowych. Po otwarciu apartamentowców w zachodniej części miasta, które nota bene bardzo brzydko się zestrzały, hotelu i apartamentów marki Lubicz oraz kilku nowych budynków w porcie, nic nowego nie powstało. Inwestycję z lokalami wakacyjnymi na sprzedaż zapowiedział już dość dawno Duda Development, ale sprzedaż i budowa jeszcze nie ruszyły. 

Opracowanie: tekst autorski redakcji, wizualizacje: GSD grupa

 
Te zdjęcia są ciekawe:
Te zdjęcia są ciekawe:

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News
Autor
Redakcja
InwestycjewKurortach.pl
Copyright

Stawiamy na jakościowe, autorskie i rzetelne treści. Nie kopiujemy tekstów od innych, nie kredniemy treści z zagranicznych portali. Uszanuj naszą pracę autorską i czas poświęcony na przygotowanie materiałów. Jeśli zależy ci na zacytowaniu fragmentu lub podaniu przytoczonych przez nas danych - prosimy podaj źródło: portal InwestycjewKurortach.pl