Apartamentowiec od Pekabexu rośnie w centrum Helu

Casa Baia to nowy apartamentowiec powstający w centrum Helu. Inwestycja jest już w budowie i sprzedaży. Powstanie tu 69 lokali. Ceny od 15 do 20 tys. zł za mkw. Kupujący dla siebie lub pod wynajem będą mogli korzystać z apartamentów wakacyjnych już w sezonie 2023 r.

Inwestycję realizuje spółka deweloperska należąca do Grupy Pekabex, czyli dużej firmy notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a specjalizującej się w produkcji elementów prefabrykowanych do budownictwa. Inwestycja w centrum Helu przy ul. Żeromskiego budowana jest także w technologii prefabrykacji. Dzięki temu sam proces budowy idzie na tyle szybko, że choć zaczął się w tym roku, to już latem 2023 właściciele będą mogli sami wypoczywać w apartamentach lub zarabiać na ich wynajmie.

Kup i wypoczywaj w wakacje 2023 

W budynku powstanie w sumie 69 lokali (o statusie klasycznych mieszkań sprzedawanych z 8% VAT jak i lokali usługowych z 23%VAT przy zakupie). Deweloper oddawać je będzie w standardzie wykończonym pod klucz. Do wyboru nabywcy mają trzy style: Scandi, Boho lub Marine.

Dodatkowym ułatwieniem dla nabywców, którzy chcą mieć apartament inwestycyjny i zarabiać na jego wynajmie deweloper rekomenduje oddanie w zarządzanie trójmiejskiej spółce BlueApart, która od lat zarządza turystycznym wynajmem mieszkań wakacyjnych na całym Półwyspie Helskim. Przewidywany model wypłaty zysków to podział przychodów z noclegów w proporcji 75% właściciel, 25% firma operatorska.

Większość lokali to dwu- i trzypokojowe mieszkania. Oferowane metraże zaczynają się od małych 25 metrowych apartamentów typu studio, po średnie (ok. 35-50 mkw.) i duże - nawet 90 metrowe. Ceny wahają się od ok. 15 do 20 tys. zł za mkw. Oznacza to, że na zakup apartamentu w Casa Baia kupujący musi wydać od 650 tys. do nawet 1,5 mln zł. Deweloper oferuje dogodny system płatności – 20% wpłaty przy podpisaniu umowy przedwstępnej, a 80% dopiero tuż przed odbiorem apartamentu.

Przed budynkiem zaplanowano zielone patio, z miejscem na odpoczynek na leżakach oraz plac zabaw. A w budynku chillout room z bilardem, tarczą do rzutek, barem i strefą wypoczynku na kanapach. 
Ogromną wygodą dla właścicieli, ale i turystów nocujących w apartamentach jest podziemna hala garażowa ponieważ w Helu od dawna w sezonie istnieje duży problem z miejscami parkingowymi – jest ich mało, a wiele nowych apartamentowców i hoteli nie buduje podziemnych garaży.

Lokalizacja inwestycji jest doskonała - zaledwie 5 minut spacerem od małej plaży i helskiego bulwaru, i dosłownie 1 minutę od deptaka ul. Wiejskiej. Układ mieszkań, garaż i zarządzanie to także plusy. Ale jest i aspekt, który nie budzi entuzjazmu, szczególnie loklanych mieszkańców - architektura. Projekt wygląda jak klasyczny nowoczesny budynek apartamentowy budowany w każdym miejscu w Polsce. Bryła w niczym nie nawiązuje do helskiej historycznej zabudowy i tego lokalni mieszkańcy żałują najbardziej. Szczególnie, że pod budowę zburzona została zabytkowa leśniczówka działająca od 1817 roku (wcześniej jako dom jednego z rybaków). Z drugiej strony budynek leśniczówki był już w zasadzie ruiną, a otoczenie nowej inwestycji to klasyczna zabudowa mieszkaniowa.

Casa Baia to nie jedyny nowy projekt realizowany w Helu, tuż przy wjeździe na finiszu budowy jest Belnihel, a kolejne apartamentowce i kompleks domków wakacyjnych są w planach. 

 

opracowanie: tekst autorski redakcji, fot. Pekabex

Szukasz ciekawych, wiarygodnych inwestycji nad morzem, w górach lub nad jeziorem? Zastanawiasz się, gdzie warto zainwestować, by czerpać zyski? Zobacz  w naszej wyselekcjonowanej bazie apartamentów polecane przez portal InwestycjewKurortach.pl mieszkania wakacyjne, domy second home, condohotele lub działki, które są obecnie w sprzedaży. 

 
Te zdjęcia są ciekawe:
Te zdjęcia są ciekawe:

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News
Autor
Redakcja
InwestycjewKurortach.pl
Copyright

Stawiamy na jakościowe, autorskie i rzetelne treści. Nie kopiujemy tekstów od innych, nie kredniemy treści z zagranicznych portali. Uszanuj naszą pracę autorską i czas poświęcony na przygotowanie materiałów. Jeśli zależy ci na zacytowaniu fragmentu lub podaniu przytoczonych przez nas danych - prosimy podaj źródło: portal InwestycjewKurortach.pl