Kolejny deweloper mieszkaniowy wchodzi w condohotele. Warszawski Icon RE planuje hotel w Gdańsku

W Gdańsku przy ul. Żabi Kruk niedaleko Głównego Miasta deweloper planuje zbudować Motlava Hotel. Operatorem będzie spółka Europlan. Oferowana stopa zwrotu to 8% netto ceny zakupu pokoju bez wyposażenia.

Nowy condohotel powstać ma przy ul. Żabi Kruk w Gdańsku do końca 2025 r.

Inwestycja planowana jest na działce praktycznie vis a vis szkoły podstawowa nr 67 oraz kościoła przy ul. Żabi Kruk nieopodal gdańskiej Wyspy Spichrzów. Deweloperem jest spółka Icon RE, budująca głównie mieszkania i luksusowe apartamenty w zabytkowych, restaurowanych kamienicach w Warszawie.

Jak informuje deweloper inwestycja miałaby być ukończona w III kwartale 2025 r. i działać ma pod marką międzynarodowego hotelu. Firma nie podaje jaki będzie to brand, jednak po specyfikacji wnętrz z dużym prawdopodobieństwem założyć można iż będzie to hotel Holiday Inn Express, którego brand należy do jednej z największych sieci hotelowych na świecie - InterContinental Hotels Group (IHG).

Pokoje o wielkości 19-20 mkw. sprzedawane są w systemie condohotelu inwestorom indywidualnym w cenie ok. 28 tys. zł za mkw. (w tym zawarta jest już cena wyposażenia). Oferowana stopa zwrotu to stałe 8% netto rocznie liczone od zakupionego lokalu, ale bez kosztów wyposażenia. Zysk ma być indeksowany corocznie o wskaźnik inflacji. W ramach pobytów właścicielskich nabywcy pokoi condo mieć mają 14 dni pobytu (poza wysokim sezonem).

Operatorem obiektu ma być spółka Europlan – grupa należąca do biznesmana Artura Koziei, która od lat specjalizuje się w działalności operatorskiej, ale też w budowie hoteli zarówno w formule condohotelu, jak i klasycznych budynków hotelowych, których właścicielem pozostaje jeden podmiot.

Opracowanie: tekst autorski redakcji, fot. screen strony Motlava Hotel

 
Te zdjęcia są ciekawe:
Te zdjęcia są ciekawe:

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News
Autor
Redakcja
InwestycjewKurortach.pl
Copyright

Stawiamy na jakościowe, autorskie i rzetelne treści. Nie kopiujemy tekstów od innych, nie kredniemy treści z zagranicznych portali. Uszanuj naszą pracę autorską i czas poświęcony na przygotowanie materiałów. Jeśli zależy ci na zacytowaniu fragmentu lub podaniu przytoczonych przez nas danych - prosimy podaj źródło: portal InwestycjewKurortach.pl