Aquamarina Dąbki ruszyła. Nowe apartamenty tuż przy plaży już wynajmowane

W Dąbkach powstaje osiedla apartamentów wakacyjnych – 11 budynków, na łącznie 400 lokali. Właśnie ruszył I etap – 124 apartamenty. Część z nich jest już wynajmowana. Lokalizacja jakich niewiele już na polskim wybrzeżu – blisko plaży i w sąsiedztwie majestatycznego dębu.
Pierwszy etap inwestycji - 4 budynki - w Aquamarina Dąbki zaczął działać wiosną 2024 r., fot. wizualizacja grupy SABE

Bez wielkiej reklamy i rozgłosu ruszyła jedna z najlepiej zlokalizowanych nad Bałtykiem inwestycji. W Dąbkach, kurorcie który oficjalnie ma status uzdrowiska (woj. zachodniopomorskie) ruszył I etap inwestycji – w wynajmie są już pierwsze apartamenty w Aquamarina Dąbki. Cała inwestycja powstaje na 3 hektarowym terenie tuż przy plaży. Budynki dzieli od plaży jedynie sosnowy las.

Pierwsze cztery budynki oddano do użytkowania już przed majówką 2024 r., fot. grupa SABE

Inwestycja powstaje w doskonałej lokalizacji, dosłownie tuż przy plaży, wzdłuż jednego z głownych dojść do morza w Dąbkach, fot. InwestycjewKurortach.pl, stan budowy wakacje 2023 r. 


W ramach wakacyjnego kompleksu, realizowanego w modelu condominium, w którym poszczególne apartamenty kupują osoby indywidualne (dla siebie jako second home lub inwestycyjnie by zarabiać na wynajmie short term rental) – powstanie łącznie aż 11 budynków, ale ich zabudowa jest dopasowana do otoczenia i nie dominuje nad naturą wokół. Budynki mają 4 piętra. Deweloperem jest warszawska spółka SABE Investments, dla której jest to kolejna inwestycja w nadmorskich miejscowościach. Wcześniej zrealizowała inwestycje w Świnoujściu i Międzyzdrojach. Generalnym wykonawcą I etapu spółka Erbud.

Kolejne etapy projektu są już w przygotowaniu, fot. wizualizacja grupa SABE


Całość tworzyć mają 3 etapy, które deweloper nazywa gatunkami ptaków, nawiązując do bliskości natury w jaką wkomponowane są apartamenty:

  • I etap, właśnie oddany do użytku, Bogatka – 4 budynki, 124 lokale
  • II część o nazwie Kowalik - tworzyć ją będzie 5 budynków, 148 lokali
  • ostatni etap nazwany Modraszka - na którą złożą się 4 budynki, 124 apartamenty

Wypoczywaj, zarabiaj, cieszę się wiekowym dębem 

Na działce inwestycji, znajdującej się w samym centrum miejscowości przy ul. Darłowskiej róg Letniskowej, zlokalizowany jest rozłożysty, zdrowy dąb. Od lat, kiedy w ramach objazdu związanego z analizą kurortów bywam w Dąbkach, zawsze myślę o tym, że ten stary dąb może być symbolem miejscowości. Sama nazwa łączy miejscowość z dębem. To mógłby być symbol z jeszcze jednego powodu – stoi majestatycznie jako naturalny punkt orientacyjny. Niewiele już zostało takich drzew symboli w centrach polskich kurortów (drugi to m.in. dąb Franciszek przy deptaku w Helu).

Gdyby „opakować” drzewo-symbol w odpowiedni marketing, nie trudno sobie wyobrazić, że mógłby być też komercyjną ikoną miejscowości. A w dobie mody na naturę oraz wrażliwości młodego pokolenia na kwestie ekologii, wszelkie gadżety z wizerunkiem dębu lub np. produkty kosmetyczne nawiązujące do obrazu i właściwości tego drzewa mogłyby stać się kultowe.

Stary dąb zostanie na terenie inwestycji. Mógłby być symbolem kurortu, ale w materiałach marketingowych czy informacyjnych władze miejscowości nie eksponują drzewa, choć w skali całego polskiego wybrzeża jest wyjątkowe, fot. InwestycjewKurortach.pl


Nic nie wskazuje na to, że miejscowość czy deweloper przywiązują jakąś większą wagę do drzewa, ale dąb pozostanie na terenie kompleksu. Jego urok podziwiać będą mogli właściciele lokali z II i III etapu inwestycji.

W ramach Aquamarina Dąbki  powstanie ponad 400 apartamentów: 1-, 2- i 3-pokojowych w metrażach 25 - 90 mkw. Część położonych na najwyższych kondygnacjach lokali ma dwa poziomy (antresolę).

Deweloper sprzedaje je w opcji wykończenia, która w przypadku apartamentów wakacyjnych jest bardzo poszukiwana przez kupujących: wykonane podłogi, pomalowane ściany, zabudowa kuchenna ze sprzętem AGD oraz wykończona łazienka. Daje też możliwość wyposażenia w ruchome meble. A jeśli kupujący zdecyduje się powierzyć spółce dewelopera zarządzanie wynajmem wakacyjnym lokal wyposażany jest także we wszystkie dodatki potrzebne do wypoczynku turystów (naczynia, ręczniki, pościel).

Lokale kupić można na własny wypoczynek, ale także jako apartamenty inwestycyjne. Zarządzaniem zajmuje się działająca od 12 lat spółka córka grupy SABE, czyli Marina Invest. Operator vacation rental zarządza już innymi lokalami w swoich poprzednich inwestycjach w Międzyzdrojach i Świnoujściu. W sumie w bazie ma ponad 400 lokali w wynajmie. Firma zapewnia także właścicielom bieżący dostęp do systemu obsługi najmu. W panelu właściciela widzą m.in. wskaźnik obłożenia czy wysokość przychodów. Wypłaty zysków na rzecz właścicieli realizowane są kwartalnie.
Ceny wykończonych apartamentów wahają się w granicach 16-17 tys. zł za mkw. brutto. Jedno- lub dwupokojowy lokal kupić więc można za cenę od 510 do 600 tys. zł brutto. Dodatkowo płatne jest miejsce parkingowe – 38 tys. zł.

Dąbki - między morzem a jeziorem

Miejscowość, choć ma status uzdrowiska, jest typowo sezonowa. Poza wakacjami niewiele się tu dzieje. Dla części turystów czy właścicieli apartamentów to zaleta. Sam wygląd miasteczka turystycznego nie zachwyca, ale położenie już tak – plaże w Dąbkach są wyjątkowo szerokie, z białym drobnym piaskiem, jedne z najładniejszych na całym polskim wybrzeżu. Wydmy porasta piękny, rzadki sosnowy las, idealny do spacerów lub porannego joggingu. O wschodzie słońca naprawdę pachnie tu olejkami sosnowymi i morską bryzą.

Główna ulica Dąbek to typowa zabudowa małych polskich kurortów - liczne bary i restauracje, mnóstwo reklam i ogólny chaos wizualno-urbanistyczny, fot. InwestycjewKurortach.pl

Za to nadmorski, rzadki las jest jednym z najpiękniejszych nad polskim Bałtykie. Podobnie jak plaża z drobnym, białym piaskiem niczym na egzotycznych wyspach, fot. InwestycjewKurortach.pl


Dodatkową atrakcją jest jezioro Bukowo, do którego dojście zajmuje tak samo mało czasu jak do plaży. Kurortów nad Bałtykiem, które mają dostęp i do morza, i do jeziora jest kilka (Łeba, Mielno, Rogowo, Rowy), ale jedynie nad jeziorem w Dąbkach działa już od lat dobrze zorganizowana infrastruktura – jest plaża, pomosty, marina z kapitanatem, wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych. 

Opracowanie: tekst autorski, fot. SABE, zdjęcia własne redakcji, Centrum Sportów w Dąbkach

 
Te zdjęcia są ciekawe:
Te zdjęcia są ciekawe:

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News
Autor
Marlena Kosiura
InwestycjewKurortach.pl
Copyright

Stawiamy na jakościowe, autorskie i rzetelne treści. Nie kopiujemy tekstów od innych, nie kredniemy treści z zagranicznych portali. Uszanuj naszą pracę autorską i czas poświęcony na przygotowanie materiałów. Jeśli zależy ci na zacytowaniu fragmentu lub podaniu przytoczonych przez nas danych - prosimy podaj źródło: portal InwestycjewKurortach.pl