Sun & Snow: Ferie 2024 mogą być rekordowe

Tegoroczny okres ferii zimowych może zakończyć się wynikami porównywalnymi, lub nawet lepszymi, niż notowane w 2019 r., czyli przed pandemią – prognozuje największy operator wynajmu krótkoterminowego w Polsce spółka Sun & Snow.
Czarna Góra Resort to nowość w ofercie Sun & Snow, w listopadzie 2023 roku spółka weszła jako strategiczny operator zastępując w aktywności operatorskiej właściciele ośrodka i dewelopera lokali w tym kurorcie

Grupa Sun&Snow to największy w Polsce operator zarządzający wynajmem blisko 2,5 tys. apartamentów w ponad 50 miejscowościach wypoczynkowych oraz miastach. Według danych firmy ilość rezerwacji noclegów na ferie 2024 roku w momencie ich startu (15 stycznia) w poszczególnych kurortach jest nieznacznie wyższa niż na starcie ferii w 2023 r. Spółka podaje, że w zależności od terminu i lokalizacji, turystów jest od kilku do nawet 20% więcej. 

Najbardziej obleganymi miejscowościami w ofercie Sun & Snow jest Białka Tatrzańska, gdzie wolnych zostało tylko 20% terminów i apartamentów. Dużą popularnością cieszą się także Krynica-Zdrój i Szklarska Poręba, gdzie obecnie notowane jest blisko 75% obłożenia. W czołówce najpopularniejszych zimowych kurortów znalazło się także tradycyjnie Zakopane, gdzie pozostało zaledwie 30% miejsc.

Mariola Skorupa, dyrektor sprzedaży i marketingu Sun & Snow wskazuje, że zauważyć można kilka trendów, które w jej ocenie mogą być dobrym prognostykiem dla całej branży turystycznej. - Po pierwsze, powróciły wcześniejsze rezerwacje, realizowane na kilka tygodni przed planowanym przyjazdem. To bardzo dobry sygnał świadczący o powrocie naszych przyzwyczajeń wypoczynkowych i chęci odwiedzenia ulubionych lokalizacji. Notujemy też wzrost zainteresowania całą ofertą, nie tylko kurortami górskimi, ale także nadmorskimi – mówi Mariola Skorupa.

Przyznaje też, iż turyści zwracają też coraz większą uwagę na ceny, które w mniejszych miejscowościach mogą być niższe, choćby za sprawą tańszych usług dodatkowych czy kosztów wyżywienia.

Opracowanie: materiał zredagowany na podstawie informacji prasowej spółki Sun&Snow

 

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News
Autor
Redakcja
InwestycjewKurortach.pl
Copyright

Stawiamy na jakościowe, autorskie i rzetelne treści. Nie kopiujemy tekstów od innych, nie kredniemy treści z zagranicznych portali. Uszanuj naszą pracę autorską i czas poświęcony na przygotowanie materiałów. Jeśli zależy ci na zacytowaniu fragmentu lub podaniu przytoczonych przez nas danych - prosimy podaj źródło: portal InwestycjewKurortach.pl