Yacht Salon 2023. Wodne święto w Poznaniu już za kilka tygodni

Międzynarodowe Targi Poznańskie w dniach 26-29 października 2023 r. gościć będą po raz kolejny najważniejsze firmy ze świata jachtów i łodzi. Poza wystawą zaplanowano także strefę sportów wodnych z basenem, gdzie odbywać się będą zawody, warsztaty, pokazy oraz testy sprzętu.

To co najbardziej robi wrażenie na Yacht Salon to jachty motorowe i żaglowe. Podczas październikowego wydarzenia nie zabraknie dużych jednostek z polskich stoczni, które zdobywają uznanie na całym świecie. Pojawią się zarówno jednostki, które pozwalają rozwinąć prędkość na wodzie, jak i takie, które dają poczucie przestrzeni i komfortu.
Poza klasycznymi rodzajami łodzi nie zabraknie także, zyskujących coraz większą popularność, houseboatów, czyli domów na wodzie.

Strefa sportów wodnych w rytmie muzyki

Jednym z centralnych punktów tegorocznego wodnego wydarzenia w Poznaniu stanie się strefa sportów wodnych, gdzie zaplanowano sporo atrakcji. Przede wszystkim na terenie Pawilonu 6 Międzynarodowych Targów Poznańskich stanie duży basen o powierzchni 300 mkw. Zaplanowano zawody na deskach SUP, warsztaty z jazdy na deskach SUP a także testowanie sprzętu, którego użyczą wystawcy Yacht Salon. Cała strefa będzie miała oprawę muzyczną serwowaną przez profesjonalnego DJ-a. W tej przestrzeni powstanie również strefa chilloutowa, gdzie będzie można odpocząć i podziwiać wodne popisy na basenie. 

Swój udział zapowiedziało już kilkadziesiąt firm. Producenci jednostek pływających jak np. Baltyacht, Etiuda Yachts, Haber Yachts, Skyboat, firmy charterowe Heads Yachting i Bosfor Charter, a także La Mare Houseboats producent domów na wodzie, czy firmy usługowe z sektora wodnego m.in. firma ubezpieczeniowa Pantaenius.

 

Na tegorocznym Yacht Salon nie zabraknie także firm związanych z nurkowaniem, lifestylem żeglarskim, czy turystyką wodną. Można też liczyć na fachową wiedzę żeglarską, m.in. także tę z zakresu nowoczesnych technologii.

Tegoroczna edycja targów potrwa o jeden dzień dłużej niż rok temu. Będzie to tzw. Business Day. Pierwszy dzień będzie doskonałą okazją dla firm z branży zaproszonych przez wystawców oraz mediów, ale to również możliwość dla pozostałych zwiedzających by w dużym komforcie i przy niższej frekwencji odwiedzić całą ekspozycję targową.

 

Jeden bilet, kilka wydarzeń

Oprócz interesującej ekspozycji Yacht Salon zwiedzający w ramach zakupionego biletu będą mogli zobaczyć również ekspozycję targów turystyki i regionów – Tour Salon, odwiedzić producentów kamperów i sprzętu biwakowego w ramach największych w tej branży targów w Polsce Caravans Salon oraz wybrać się na spotkania z podróżnikami w ramach Festiwalu Śladami Marzeń.

 
Te zdjęcia są ciekawe:
Te zdjęcia są ciekawe:

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News
Autor
Redakcja
InwestycjewKurortach.pl
Copyright

Stawiamy na jakościowe, autorskie i rzetelne treści. Nie kopiujemy tekstów od innych, nie kredniemy treści z zagranicznych portali. Uszanuj naszą pracę autorską i czas poświęcony na przygotowanie materiałów. Jeśli zależy ci na zacytowaniu fragmentu lub podaniu przytoczonych przez nas danych - prosimy podaj źródło: portal InwestycjewKurortach.pl