29 edycja Kongresu Uzdrowisk Polskich już 19-21 września w Polanicy-Zdroju

Jak mają się rozwijać polskie uzdrowiska? Czy warto patrzeć na przykłady z zagranicy? Co z finansowaniem leczenia uzdrowiskowego? – te i inne tematy omawiane będą w czasie corocznego wydarzenia skupionego na aspekcie leczniczym, ale i turystycznym polskich kurortów, które mają status uzdrowiska.

Jak co roku wydarzenie organizowane jest przez najważniejsze podmioty zajmujące się i reprezentujące od lat polskie uzdrowiska:  Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, Unia Uzdrowisk Polskich oraz Izba Gospodarcza „Uzdrowiska Polskie”. W tym roku kongres odbędzie się w Polanicy-Zdroju w dniach 19-21 września.

Specyfika uzdrowisk różni się znacznie od zwykłych kurortów turystycznych. Miejscowości mają inne wyzwania, cele, ale obowiązują je też inne realia przepisów prawnych. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod hasłem: Uzdrowiska jako polski, markowy produkt narodowy. 

Eksperci w czasie wystąpień oraz uczestnicy dyskutować będą m.in. o zdefiniowaniu roli uzdrowisk w rozwoju miejscowości, regionu czy  kraju. Poruszone zostaną nie tylko tematy związane z samą specyfiką tego rodzaju turystyki i świadczeń zdrowotnych, ale też warunki funkcjonowania uzdrowisk oraz lecznictwa uzdrowiskowego, również na przykładzie innych krajów europejskich.

29 już edycja wydarzenia Kongres Uzdrowisk Polskich odbywa się pod patronatem honorowym: Ministra Zdrowia Katarzyny Sójki, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Pana Andrzeja Guta-Mostowego, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa sprzętu medycznego, wód mineralnych i produktów uzdrowiskowych oraz kosmetyków wytwarzanych na bazie naturalnych surowców leczniczych.

Szczegółowy program kongresu przejrzeć można na stronie Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP 

Kontakt: biuro@sgurp.pl / tel. (18) 4777450

 

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News
Autor
Redakcja
InwestycjewKurortach.pl
Copyright

Stawiamy na jakościowe, autorskie i rzetelne treści. Nie kopiujemy tekstów od innych, nie kredniemy treści z zagranicznych portali. Uszanuj naszą pracę autorską i czas poświęcony na przygotowanie materiałów. Jeśli zależy ci na zacytowaniu fragmentu lub podaniu przytoczonych przez nas danych - prosimy podaj źródło: portal InwestycjewKurortach.pl