Wakacje 2023 w Polsce, lepsze niż w rekordowym 2019 r.

Najlepiej jest na Wybrzeżu. Konkurujemy także ceną.

Sezon wakacyjny 2023 r. w branży turystycznej będzie lepszy niż rekordowy w 2019 r. - ocenia wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowypowiedział w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej.

- Mamy dosyć precyzyjne dane dotyczące udzielonych noclegów (...), oczywiście trzeba je jeszcze skorelować uwzględniając inflację, ale wszystko wskazuje na to, że przychody branży mogą być o kilkanaście procent wyższe od ubiegłorocznych - powiedział.

Wiceminister zauważa, że największą popularnością zarówno wśród turystów polskich, jak i zagranicznych cieszy się polskie Wybrzeże. A liczba wypoczywających u nas Czechów jest dwa razy większa niż rok temu, znacząco jest też więcej turystów z Węgier i Bliskiego Wschodu, co jest efektem m.in. współpracy z operatorami turystycznymi w tych krajach.

Gut-Mostowy dodaje w rozmowie, iż duże znaczenie ma poprawa komunikacji zarówno lotniczej jak i drogowej, a także - jak podkreślił - "konkurencyjności cenowej".

Całość wywiadu obejrzeć można na stronie PAP

fot. screen wywiadu dla PAP oraz profil wicieministra w serwisie X (d. Twitter) 

 

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News
Autor
Andrzej Gut-Mostowy
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Copyright

Stawiamy na jakościowe, autorskie i rzetelne treści. Nie kopiujemy tekstów od innych, nie kredniemy treści z zagranicznych portali. Uszanuj naszą pracę autorską i czas poświęcony na przygotowanie materiałów. Jeśli zależy ci na zacytowaniu fragmentu lub podaniu przytoczonych przez nas danych - prosimy podaj źródło: portal InwestycjewKurortach.pl