Zakończyli sezon narciarski na…. rowerach

Symboliczne, szalone zakończenie sezonu narciarskiego w Szczyrku. Po śniegu ścigali się na rowerach. To już po raz drugi Szczyrk Moutain Resort kończy zimę pełnym adrenaliny wydarzeniem Szczyrk Avalanche. Zmiana warty z nart na rowery też w Czarna Góra Resort.

Szalony, czy wręcz dziki jak nazywa organizator, zjazd po śniegu w dół na dwóch kółkach, a nie płaskich nartach lub desce odbył się w Szczyrku już po raz drugi. W tym roku białego puchu już nie było tak wiele, ale zdjęcia z edycji Szczyrk Avalanche 2022 robią wrażenie (w galerii i filmie pod artykułem).

Symboliczną zmianę sezonów widać też na kadrach uchwyconych tuż przy kolejce w Szczyrku.
Podobnie jak w Czarna Góra Resort (zdjęcie poniżej). Tu zmiana warty też następuje co roku, ponieważ ośrodek jest całoroczny i kiedy topnieje śnieg wyciągiem na szczyt ruszają pasjonaci adrenalinowych zjazdów downhilowych.

Stok opanowany przez szusujących Mikołajów 
Równie szalone wydarzenie na zaśnieżonym stoku odbywa się od kilku lat w USA. W ośrodku narciarskim w stanie Maine, na północy Stanów - Sunday River Resort od lat w grudniu odbywa się bardzo ciekawy wizualnie zjazd narciarzy przebranych za Świętego Mikołaja. Stok w górach Mahoosuc na jeden przedświąteczny weekend opanowuje 200 wesołych, białobrodych miłośników szusowania.

Sunday River należący do giganta ośrodków rozrywkowych w USA holdingu Boyne Resorts organizuje ten szalony przejazd nie tylko dla rozrywki. Mikołaje przy okazji zbierają fundusze na charytatywny cel.

Opracowanie: tekst autorski redakcji, zdjęcia Czarna Góra Resort, Szczyrk Moutain Resort, Sunday River

 
Te zdjęcia są ciekawe:
Te zdjęcia są ciekawe:

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News
Autor
Redakcja
InwestycjewKurortach.pl
Copyright

Stawiamy na jakościowe, autorskie i rzetelne treści. Nie kopiujemy tekstów od innych, nie kredniemy treści z zagranicznych portali. Uszanuj naszą pracę autorską i czas poświęcony na przygotowanie materiałów. Jeśli zależy ci na zacytowaniu fragmentu lub podaniu przytoczonych przez nas danych - prosimy podaj źródło: portal InwestycjewKurortach.pl