Lato w stylu Tatsuya Tanaka. Niesamowita sztuka w wersji mini

Japoński artysta od 2011 roku tworzy niesamowite dioramy miniaturowego świata. Oto jego wersja letnich przygód z wykorzystaniem jedzenia i przedmiotów codziennego użytku. Zobacz galerię mini art.
Tatsuya Tanaka - artysta z Japonii zachwyca od 2011 r. miniaturowym światem

Tatsuya Tanaka to fotograf miniatur i artysta japońskiej sztuki mitate, która wykorzystuje aluzje, kalambury i niespójności, często w celu parodii klasycznej sztuki lub wydarzeń. Mitate-e jest często tłumaczone na angielski jako „obraz parodia”. I takie są właśnie dioramy, które tworzy artysta. Trochę serio, a trochę parodiujące codzienność. Jak sam pisze na swojej stronie www brokuły i pietruszka wyglądać przecież mogą jak las drzew, kosmetyki są scenerią wielki miast czy plaży, drobiazgi biurowe tworzą elementy wyposażenia budynków, a wszystko dzięki zmianie perspektywy ożywa i daje niesamowitą frajdę nie tylko artyście, ale i tym którzy jego sztukę z refleksją oglądają.

Tatsuya Tanaka zmienia perspektywę nudnych przedmiostów z codzienności i tworzy niesamowity świat miniatur


43-letni artysta w 2011 roku rozpoczął projekt artystyczny „Miniature Calendar”, z perspektywy miniatury na nowo wyobraża sobie i przedstawia przedmioty codziennego użytku jako coś zupełnie innego niż jest.  Brał udział w Międzynarodowych Targach Expo w Dubaju 2020 jako twórca wystawy w Pawilonie Japońskim. Jego konto na Instagramie obserwuje ponad 3,8 miliona osób.

Żaden opis nie odda jednak tego jak niesamowite są jego dzieła. Zapraszam więc na wycieczkę po letnich klimatach sztuki Tatsuya Tanaki.
 
Te zdjęcia są ciekawe:
Te zdjęcia są ciekawe:

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News
Autor
Marlena Kosiura
InwestycjewKurortach.pl
Copyright

Stawiamy na jakościowe, autorskie i rzetelne treści. Nie kopiujemy tekstów od innych, nie kredniemy treści z zagranicznych portali. Uszanuj naszą pracę autorską i czas poświęcony na przygotowanie materiałów. Jeśli zależy ci na zacytowaniu fragmentu lub podaniu przytoczonych przez nas danych - prosimy podaj źródło: portal InwestycjewKurortach.pl