300 apartamentów wakacyjnych rośnie w Sarbinowie

W kurorcie trwa budowa inwestycji Sarbinove Osiedle Apartamentowe. W sumie powstać ma tu 10 budynków na 300 apartamentów. Pierwszy budynek planowany jest do uruchomienia wiosną tego roku. Kolejne sukcesywnie aż do 2027 roku.
Inwestycję Sarbinove buduje lokalna spółka Arbud Plus

Sarbinowo to mała sezonowa miejscowość nad Bałtykiem, położona 7 km na zachód od Mielna. W ramach początkowej części kompleksu Sarbinove powstającego przy ul. Wydmowej dosłownie 2 minuty spacerem od plaży uruchomiono budowę i sprzedaż lokali w 3 budynkach. Ten pierwszy etap z 99 apartamentami planowany jest do oddania już wiosną 2024 r.  Budowa kolejnej już też trwa - 2 budynki na łącznie 64 lokale. Ich oddanie zaplanowano na I kwartał 2025 r.

Latem tego roku deweloper planuje start budowy kolejnych 2 budynków zaplanowanych na 64 apartamenty (oddanie III etapu ma odbyć się w II kwartale 2026.) Na koniec w latach 2025 – 2027 planowana jest budowa 3 ostatnich budynków (94 apartamenty) i pełna infrastruktura usługowa: basen zewnętrzny, kolejna restauracja (pierwsza ma zostać oddana już teraz w ramach początkowej fazy inwestycji), siłownia i plac zabaw.

Deweloperem jest koszalińska spółka Arbud Plus, rodzinna firma specjalizująca się do tej pory głównie w mieszkaniach oraz realizowaniu inwestycji jako generalny wykonawca.

W całym kompleksie zaplanowano apartamenty wakacyjne (sprzedawane jako lokale usługowe ze stawką 23%VAT oraz lokale mieszkalne z 8% VAT) w metrażach od 26 do 85 mkw. Mają komórki lokatorskie oraz garaż podziemny. Apartamenty zlokalizowane na trzecim piętrze są dwupoziomowe i mają na dachu tarasy.

Deweloper bardzo czytelnie i otwarcie komunikuje ceny lokali pokazując je w pełni na swojej stronie www, co nie jest częste na rynku deweloperskim. Ceny apartamentów wahają się od 13 do 18 tys. zł netto za mkw. w standardzie deweloperskim. Brutto dostępne obecnie w sprzedaży lokale kupić można od 401 tys. zł do 1,1 mln zł. Lokale sprzedawane są jako klasyczne apartamenty wakacyjne, deweloper nie obiecuje zysków, nie sprzedaje ich także z opcją zarządzania wynajmem. Każdy nabywca ma dowolność w dysponowaniu swoim second home.

Wioska rybacka z promenadą

Sarbinowo to malutka miejscowość, zupełnie sezonowa, administracyjnie należy do gminy Mielno. Ale choć mała ma atrakcję, którą nie mogą się pochwalić nawet niektóre znane kurorty jak choćby Łeba, Darłówko, Władysławowo czy Jastarnia – ma nadmorską promenadę biegnącą tuż przy plaży i gwarantującą niezakłócony widok na morze.

To właśnie ten deptak stał się symbolem miejscowości na serii plakatów i pocztówek zaprojektowanych w 2018 roku przez koszalińskiego artystę Tomasza „Cukina” Żuka. A różowy zachód słońca i charakterystyczne latarnie z sarbinowskiej promenady znalazły się na jednej z 24 grafik jakie wówczas na zlecenie urzędu miasta Mielno pojawiły się na mieleńskiej, nowootwartej kładce spacerowej nad plażą. 

Opracowanie: tekst autorski redakcji, fot. autor: Cukin, ośrodki Koral w Sarbinowie, Pomorze Zachodnie Travel

 
Te zdjęcia są ciekawe:
Te zdjęcia są ciekawe:

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News
Autor
Redakcja
InwestycjewKurortach.pl
Copyright

Stawiamy na jakościowe, autorskie i rzetelne treści. Nie kopiujemy tekstów od innych, nie kredniemy treści z zagranicznych portali. Uszanuj naszą pracę autorską i czas poświęcony na przygotowanie materiałów. Jeśli zależy ci na zacytowaniu fragmentu lub podaniu przytoczonych przez nas danych - prosimy podaj źródło: portal InwestycjewKurortach.pl