Renters.pl znów na zakupach. Przejął spółkę operatorską w Międzyzdrojach

Operator short-term rentals spółka Renters.pl kupił kolejnego lokalnego operatora wynajmu apartamentów. Tym razem przejął 100% akcji w spółce nad Bałtykiem - Sea-View Apartamenty działającej w Międzyzdrojach.
Renters.pl dynamicznie rośnie. Najnowsze przejęcie to zakup lokalnego operatora z Międzyzdrojów.

Renters.pl to zdecydowanie najszybciej rozwijający się operator segmentu short-term rental w Polsce. W ciągu ostatnich trzech lat niemal zdeklasował konkurencję. Siła rozwoju firmy polega przede wszystkim na konsolidacji rynku. Spółka kupuje mniejszych, lokalnych operatorów zarządzających apartamentami wakacyjnymi i wynajmem mieszkań turystycznych w miastach. Jak informuje zarządza dziś 3.500 apartamentami i domami na wynajem w całej Polsce.  
Jako jedyna w Polsce jest autoryzowanym operatorem, który dostarcza lokale na wynajem w ramach sieci Homes & Villas by Marriott.

Zakupy w Międzyzdrojach

Prezes Renters.pl podkreśla, że polski rynek short-term jest mocno rozdrobiony.

- Jest na nim wiele małych firm które, by osiągnąć dalszy wzrost, potrzebują wsparcia technologicznego, adekwatnych zasobów finansowych oraz stabilnego zaplecza – mówi Kamil Krzyżanowski, prezes Renters. 

Najnowsza transakcja przejęcia to zakup całości udziałów w spółce Sea-View Apartamenty z Międzyzdrojów. Kamil Krzyżanowski podkreśla jednak, że to nie tylko transakcja biznesowa.  - Dla nas to nie tylko kolejna akwizycja, ale także znaczący postęp w kreowaniu nowego standardu usług dla klientów obu firm – mówi.

Byli właściciele spółki Sea-View Apartamenty nadal mogą więc z Renters współpracować.

- By dołączyć do Renters przekonała nas nie tylko uczciwe podejście przy wycenie spółki i atrakcyjna oferta, lecz także fakt, że firma ma swoje korzenie również w lokalnych okolicach. Firma zaczynała jako operator apartamentów wakacyjnych w Świnoujściu – mówi Mariusz Kucharczyk, były właściciel Sea-View Apartamenty. 

Rajd po tytuł największego operatora segmentu short-term w Polsce zaczął się na dobre dla operatora na początku 2023 roku, kiedy firma pozyskała strategicznego inwestora fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors. Ma zainwestować w operatora do 90 mln zł. W kwietniu 2023 r. Renters przejął spółkę operatorską działająca w Zakopanem, nad Bałtykiem i w Warszawie – Rent Like Home

Spółka zamierza nie tylko rosnąć, ale także podnosić standardy rynku wynajmu turystycznego w Polsce. To rynek całkowiecie młody, szczególnie w miastach. Renters planuje rozwijać się i rynek nie tylko w miejscowościach turystycznych, ale i w dużych aglomeracjach. Niektóre z przejętych marek zamierza zostawić jak właśnie Rent Like Home. Jak wyjaśniał w wywiadzie dla naszego portalu Kamil Krzyżanowski to odpowiedź na różne potrzeby turystów i osób poszukujących noclegów biznesowych. 

Opracowanie: tekst autorski, z wykorzystaniem materiałów prasowych spółki Renters

 

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News
Autor
Redakcja
InwestycjewKurortach.pl
Copyright

Stawiamy na jakościowe, autorskie i rzetelne treści. Nie kopiujemy tekstów od innych, nie kredniemy treści z zagranicznych portali. Uszanuj naszą pracę autorską i czas poświęcony na przygotowanie materiałów. Jeśli zależy ci na zacytowaniu fragmentu lub podaniu przytoczonych przez nas danych - prosimy podaj źródło: portal InwestycjewKurortach.pl