Najbardziej luksusowa strefa na plaży w Polsce ruszy w Międzyzdrojach

Przy Wave Międzyzdroje już od maja ruszy nowa strefa wypoczynku na plaży. Będzie luksusowo w stylu znanych na całym świecie White Party. Zaplanowano restaurację, leżaki, ale też strefę zabaw dla turystów z dziećmi.

Wave Beach Concept w Międzyzdrojach - tak ma wyglądać luksusowa strefa na plaży w 2023 roku, tuż przy apartamentach wakacyjnych w wieżach Wave   fot. wizualizacja Green House Development

Wave Międzyzdroje to 5 apartamentowych budynków tuż przy plaży. Wybudowała je i zarządza częścią mieszczących się w nich apartamentów warszawska spółka Green House Development. Poszczególne apartamenty - podobnie jak znane jest to z budynków typu condominium tzw. condos  nad wodą w Miami czy przy innych plażach w USA - sprzedawane były inwestorom indywidualnym. Kupowali je własne potrzeby jako second home nad morzem lub jako lokale inwestycyjne, by zarabiać na ich wynajmie. Obiekt (pierwsze trzy wieże) działa od maja 2022 r.

Poza spółką operatorską dewelopera w budynkach poszczególne lokale wynajmują także inni operatorzy wynajmu wakacyjnego, m.in. Sun&Snow, Rent Like Home (przejęty ostatnio przez spółką Renters) oraz lokalne firmy Your Holidays, Sea-View Apartamenty i Baltico Apartmanet.

Lukus na biało
Nie tylko budynki condo przypominają wybrzeże Miami i innych znanych kurortów na całym świecie. Powstanie tu także strefa wypoczynku i rozrywki na plaży. Tegoroczna ma ruszyć już w długi weekend majowy. Zaplanowano biały, luksusowy wystrój, z elemntami jasnych desek w tonacji nzawiązującej do delikatnej barwy oszlifowanego przez piasek kwałków drewna.

Wave Beach Concept w Międzyzdrojach tworzyć będzie restauracja, beach bar, huśtawki i wygodne leżaki. Pierwszy raz enklawę wypoczynku i wydarzeń kulturalnych otwarto już w minionym roku (zdjęcia z wakacji 2021 r. w galerii pod tekstem), ale projekt zaplanowany na tegoroczny sezon zapowiada się naprawdę luksusowo. Będzie też dużo większy.

Biały, elegancki wystrój stref przy plaży to znany koncept na całym świecie. Od kilku lat kojarzony z jeszcze jednym szaleństwem – czyli słynnymi White Party. To eventy – koncerty, imprezy clubowe czy bardziej eleganckie kolacje zasiadane dla VIPów – organizowane na całym świecie od Stanów Zjednoczonych, przez Hiszpanię, Dubaj, do Australii. Łączą je dwie rzeczy: biała stylistyka, której trzymają się także uczestnicy przychodząc w totalnie jednokolorowych kreacjach oraz bliskość wody.

Jedną z najsłynniejszych restauracji i klubów plażowych, które specjalizują się w tych wydarzeniach jest sieć Nikki. Pełne bieli eleganckie strefy wypoczynku ma m.in. w Miami, na hiszpańskiej Majorce, we Włoszech i w Monte Carlo, na południu Francji w słynnym i oszałamiająco drogim Saint Tropez.

A Nikki White Party organizuje na Ibizie i w Dubaju. Wydarzenia słyną nie tylko z zabawy, ich oprawę stanowią często bardzo atrystyczne kreacje postaci przechadzających się wśród gości. Więcej zdjęć sieci Niki oraz białych eventów w galerii pod tekstem, ostatnie w białym tłumem na plaży to White Event w Australii.

Na Ibizie kolor biały często bywa kluczem do luksusu. Działająca tam od 2008 roku firma specjalizująca się w organizacji ekskluzywnych wakacji i wydarzeń wydaje prestiżowy magazyn o nazwie White Ibiza. Dla wymagających klientów wyszukuje luksusowe miejsca wypoczynku i ukryte lokalne „klejnoty”.
Pierwsze White Party odbyły się już także w Polsce. W 2021 i 2022 roku zorganizowała je firma, który wybudowała i częściowo zarządza luksusowymi apartamentami tuż przy plaży w Mielnie - Dune Beach Resort.

- Po powodzeniu pierwszych edycji imprezy „White Party” postanowiliśmy w tym roku kontynuować tę tradycję, ale i dołożyć kilka nowości. Najważniejszą rzeczą, która skłania nas do organizacji są goście. Już teraz pytają o „White Party” i ze względu na tę imprezę planują urlop w naszych apartamentach - informuje Magdalena Ziętek, dyrektor generalna w dwóch mieleńskich obiektach: Dune Beach Resort i Molo Park Mielno.

Własny apartament w Międzyzdrojach

W budynkach Wave Międzyzdroje nie wszystkie apartamenty jeszcze sprzedano. Inwestorzy którzy chcą kupić lokal w tym kurorcie mogą wybierać też spośród innych projektów, które są w sprzedaży. Na obrzeżach blisko lasu powstaje inwestycja Forest. W centrum powstają kolejne etapy dużego kompleksu Bel Mare realizowanego i zarządzanego przez spółkę Prestige. Obecnie ma ona w sprzedaży pokoje w condohotelu Aqua Resort (w sumie powsanie ich 300). Ostatnie mieszkania wakacyjne już wybudowane do kupienia są też w centrum przy ul. Promenada Gwiazd, wybudowała i sprzedaje je firm Hadwit. A tuż przy plaży powstaje projekt Baltic Infinity, w których lokale sprzedawane były w cenach ok. 35-37 tys. zł za mkw.

Wstrzymano natomiast innych projekt - w 2019 roku w sprzedaży był także condohotel na 207 pokoi By The Sea, który planowała realizować spółka Minde. Zawieszona jest realizacja słynnych wież Siemaszko, właściciel wystawił teren na sprzedaż.

Opracowanie: tekst autorski redakcji, zdjęcia i screeny stron www: Google Maps, Green House Development, Dune Beach Resort, Nikki, espojrzenie.pl, dailymail.co.uk

 
Te zdjęcia są ciekawe:
Te zdjęcia są ciekawe:

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News
Autor
Redakcja
InwestycjewKurortach.pl
Copyright

Stawiamy na jakościowe, autorskie i rzetelne treści. Nie kopiujemy tekstów od innych, nie kredniemy treści z zagranicznych portali. Uszanuj naszą pracę autorską i czas poświęcony na przygotowanie materiałów. Jeśli zależy ci na zacytowaniu fragmentu lub podaniu przytoczonych przez nas danych - prosimy podaj źródło: portal InwestycjewKurortach.pl