Inpro w Mikołajkach po raz drugi. Apartamenty do kupienia w cenach netto od 21 do 33,5 tys. zł za mkw.

Ruszyła sprzedaż apartamentów przy Hotelu Mikołajki. Inwestorem jest gdańska spółka Inpro. Budynek powstanie tuż obok hotelu zbudowanego wcześniej. Ceny od 21 do 33,5 tys. zł netto za mkw. W nowym etapie powstanie w sumie 105 lokali. Oddanie zaplanowano z początkiem wakacji 2023 r.

Wizualizacja nowego etapu inwestycji Inpro w Mikołajkach

Inpro ma najdłuższe w Polsce doświadczenie w budowie i zarządzaniu condohotelami. Kiedy znane z tego segmentu spółki: Zdrojowa Invest, Condohotels z Ostródy, Qualia Development czy Arche budowały swoje pierwsze obiekty sprzedawane inwestorom indywidualnym w modelu condohotelu, spółka Inpro swój pierwszy condohotel już otwierała. Był to Dom Zdrojowy w Jastarni, który ruszył w wakacje 2007 roku. Budynek łączył pokoje hotelowe i apartamenty, a część z nich była sprzedawana inwestorom indywidualnym by mogli zarabiać na wynajmie ich turystom.

Sprawdzony model condo znów w Mikołajkach

Deweloper ma już jeden obiekt condo w Mikołajkach – na Ptasiej Wyspie w 2013 roku uruchomił Hotel Mikołajki Leisure & SPA. W nim także część pokoi sprzedawana była w modelu condo. Przez kilka lat deweloper sam zarządzał obiektem, od 2018 roku zarządzanie w imieniu Inpro prowadzi tu spółka operatorska Dobry Hotel (w 2019 r. operator przejął także prowadzenie Domu Zdrojowego w Jastarni).

Nową częścią kompleksu będą - wprowadzone do sprzedaży i będące już w budowie - Apartamenty Mikołajki. Budynek zlokalizowany jest tuż nad brzegiem jeziora przy ul. Spacerowej. Liczyć będzie 5 kondygnacji i znajdzie się w nim 105 lokali (34 apartamenty o statusie lokali usługowych, i 71 apartamentów o statusie lokali mieszkaniowych). Nabywcy mają do wyboru 1,2 lub 3-pokojowe apartamenty w metrażach od 29 do 76 mkw. 

Apartamenty sprzedawane są w pełni wykończone z meblami. A właściciele i turyści zatrzymujący się w budynki korzystać będą mogli z zaplecza usługowego pięciogwiazdkowego hotelu obok: bezpłatnie z baseny, saun i siłowni oraz ze zniżkami (20%) na napoje, posiłki i zabiegi SPA. Lokale mieć będą klimatyzację. Deweloper przewidział też sporą liczbę miejsc parkingowych: znajdą się zarówno w garażu podziemnym (62 miejsca), jak i miejsca postojowe na zewnętrz, a nawet 3 indywidualne garaże (każdy z nich obejmujący 2 stanowiska).

Ceny wyposażonych apartamentów wahają się od 21 do 33,5 tys. zł za mkw. netto. Do części z nich doliczyć trzeba 8, a do innych 23% VAT - w zależności od tego czy lokal jest mieszkalny czy usługowy. Generalnie ceny te nie są wyższe od tych po jakich sprzedawano lokale w hotelu obok, które w 2012 roku można było kupić za ceny od 20 do 35 tys. zł za mkw. Przy obecnych cenach za nowy apartament zapłacić trzeba będzie brutto za całość od 748 tys. do 1,77 mln zł.

Dodatkowo właściciele zapłacą za miejsca postojowe: w hali garażowej 40 tys. zł netto, miejsca postojowe naziemne 25 tys. zł netto, a indywidualne garaże na 2 samochody po 200 tys. zł netto. Do wszystkich doliczyć należy 23% VAT.

Zarządzanie nowym budynkiem powierzono podobnie jak w hotelu spółce Dobry Hotel. Właściciele mają otrzymywać zysk wyliczany według modelu: 50% przychodu brutto z wynajmu apartamentu +  50% przychodu brutto z wynajmu miejsca parkingowego.

Zakończenie budowy planowane jest na 30 czerwca 2023 r.

Opracowanie: materiał autorski redakcji, fot. Inpro

 

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News
Autor
Redakcja
InwestycjewKurortach.pl
Copyright

Stawiamy na jakościowe, autorskie i rzetelne treści. Nie kopiujemy tekstów od innych, nie kredniemy treści z zagranicznych portali. Uszanuj naszą pracę autorską i czas poświęcony na przygotowanie materiałów. Jeśli zależy ci na zacytowaniu fragmentu lub podaniu przytoczonych przez nas danych - prosimy podaj źródło: portal InwestycjewKurortach.pl