Marka hoteli Grano z Trójmiasta powiększy się o nowy hotel powiązany z grupą Dekpol

Hotel Almond w Gdańsku należący do spółki powiązanej z Dekpolem dołączył do założonej przez firmę sieci Grano Hotels. W sumie sieć skupia już 650 pokoi i apartamentów zlokalizowanych głównie na Gdańskiej Wyspie Spichrzów i w dużej mierze należących do inwestorów indywidualnych.

Giełdowa spółka Dekpol sukcesywnie od lat rozwija swoją część związaną z nieruchomościami turystycznymi. Firma od lat buduje na gdańskiej Wyspie Spichrzów, a ostatnio także obok Wyspy Sobieszewskiej, nieruchomości hotelowe i apartamenty, które kupujący nabywają jako second home lub pod wynajem turystyczny. Zrealizowała już kompleks apartamentowy Nowa Motława. W 2017 roku oddała Hotel Number 1 składający się zarówno z lokali usługowych jak i klasycznych mieszkań (sprzedawane z 8% stawką VAT), ale nastwionych na wynajem dla turystów. Ostatnia realizacja Dekpolu to Grano Hotel i Apartamenty tuż przy wejściu na gdańską starówkę. 

Grano jednoczy 

By ułatwić inwestorom indywidualnym zarabianie na kupowanych lokalach obiektami Dekpolu od lat zarządza powiązana z firmą spółka City Apart Management. W 2019 roku powołała ona nową markę skupiającą pokoje i apartamenty we wszystkich inwestycjach – sieć Grano. Teraz do sieci dołącza także pierwszy obiekt jaki grupa wybudowała – Hotel Almond. Również jest zlokalizowany obok Wyspy Spichrzów w Gdańsku, ale jako jedyny nie był sprzedawany w formule condohotelu. 

Po konsolidacji sieć Grano Hotels powiększyła się o 109 pokoi z Hotelu Almond, i w sumie tworzą ją dziś 650 pokoi i apartamentów (416 pokoi oraz 215 apartamentów) z wszystkich inwestycji nakierowanych na turystów realizowanych przed Dekpol.

– Hotel Almond będzie miał wspólny z siecią Grano Hotels dział rezerwacji indywidualnych, obsługi turystyki grupowej i konferencyjnej. Będziemy mogli zaproponować jeszcze szerszą i ciekawszą ofertę spędzenia czasu na terenie Gdańska – wyjaśnia Dariusz Radtke, prezes zarządu Grano Group.

Grupa Dekpol to ogromna firma. Prowadzi działalność w obszarach generalnego wykonawstwa, deweloperskim oraz produkcji łyżek i osprzętu budowlanego. W 2021 r. przychody grupy przekroczyły 1,25 mld zł (wzrost o 19% r/r). Grupa zakończyła miniony rok zyskiem netto na poziomie 75,7 mln zł wobec 52,8 mln zł w 2020 r. (realny zysk po odjęciu wydatków na zakup spółki INTEK wyniósł w 2021 r. 55,5 mln zł netto). Na koniec 2021 roku stan środków pieniężnych w Grupie wynosił 190,6 mln zł. 

20% udział w przychodach Dekpolu stanowi jego działalność deweloperska. Obok klasycznej mieszkaniówki spółka realizuje obiekty nastwione właśnie na turystykę, a powoli wchodzi też w rynek PRS (czyli mieszkań na wynajem). 

opracowanie: redakcja portalu z wykorzustaniem materiałów prasowych Grano dostarczonych przez Tauber Promotion, fot. Hotel Almond

 

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News
Autor
Redakcja
InwestycjewKurortach.pl
Copyright

Stawiamy na jakościowe, autorskie i rzetelne treści. Nie kopiujemy tekstów od innych, nie kredniemy treści z zagranicznych portali. Uszanuj naszą pracę autorską i czas poświęcony na przygotowanie materiałów. Jeśli zależy ci na zacytowaniu fragmentu lub podaniu przytoczonych przez nas danych - prosimy podaj źródło: portal InwestycjewKurortach.pl