FILMY Z KURORTÓW / Pierce Brosnan i Ewan McGregor nad Bałtykiem. Gdzie kręcono film Ghost Writer?

Fabuła doskonała, reżyser Roman Polański klasa sama w sobie, obsada aktorska na najwyższym poziomie profesjonalizmu, ale gdyby nie tajemnicza willa z widokiem na wezbrane, szare morze i plażę film stracił by cały klimat.

Jednym z elementów, który zapada w pamięć przy oglądaniu z filmu "Gost Writer" (Autor widmo) Romana Polańskiego jest oczywiście luksusowa willa na plaży. Mieszka w niej filmowy premier Wielkiej Brytanii grany przez Pierce’a Brosnana. Willa udaje rezydencję na niewielkiej wyspie Martha’s Vineyard położonej u wybrzeży Massachusetts w USA, słynnej wyspie wypoczynku prezydentów USA. Wakacje spędzali tu m.in. JF. Kennedy , Bill Clinton i Barack Obama.

Na marginesie na tej właśnie wyspie w 1974 roku Steven Spielberg nakręcił film Szczęki.

Willa nie znajduje się jednak blisko USA, a nad Bałtykiem. Dokładnie na terenie niemieckiej części wyspy Uznam. W 2009 roku przez kilka tygodni kręcono to ujęcia do filmu. Luksusowa posiadłość nie jest też prawdziwa. To jedynie filmowa scenografia fasady zbudowana na wydmach Peenemünde, leżącego 1 godz. drogi od Świnoujścia.

Sceny wnętrz kręcono w studiu filmowym niemieckiej firmy Babelsberg AG, a nadmorskie widoki za oknem wykonano komputerowo na używając technologii greenscreen.

Za całość scenografii odpowiada berlińczyk Albrecht Konrad.

Sylt niemiecka oaza luksusu też zagrała

Część nadmorskich ujęć pokazujących piaszczyste plaże i wodę w zimowej, surowej scenerii kręcono też na na niemieckiej wyspie Sylt – to tu (w Elbogen na północy Sylt) rozgrywa się m.in. filmowa scena, w której główny aktor, Ewan McGregor, przejeżdża rowerem po wiejskiej drodze w ulewnym deszczu.

Kolejne ujęcia kręcono też na duńskiej wyspie Rømø – to głównie przystań w porcie, gdzie tytułowy gost writer grany przez Ewana McGregor'a wsiada na prom. 

Z kolei klimatyczna scena, kiedy stoi na pustym parkingu o zmroku przed budynkiem grającym hotel rozgrywa się na tle siedziby niemieckiej linii FRS Syltfähre w porcie w Romo, która pływa właśnie między tą duńską wyspą, a niemieckim Sylt.

To na tym wielkim parkingu przystani stoi samotnie aktor z walizką.

Opracowanie i tekst autorski: Marlena Kosiura, fot. RP Productions / France 2 Cinéma / Elfte Babelsberg Film / Runteam / albrechtkonrad.com / frs-syltfaehre.de /  Google Maps

 
Te zdjęcia są ciekawe:
Te zdjęcia są ciekawe:

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News
Autor
Marlena Kosiura
InwestycjewKurortach.pl
Copyright

Stawiamy na jakościowe, autorskie i rzetelne treści. Nie kopiujemy tekstów od innych, nie kredniemy treści z zagranicznych portali. Uszanuj naszą pracę autorską i czas poświęcony na przygotowanie materiałów. Jeśli zależy ci na zacytowaniu fragmentu lub podaniu przytoczonych przez nas danych - prosimy podaj źródło: portal InwestycjewKurortach.pl