Condohotel Saltic z Grzybowa - komentarz

Hotel Saltic z Grzybowa odnosi się do naszego raportu nt. zysków w condohotelach.

Hotel Saltic był jedną z wielu inwetsycji, która nie odpowiedziała na nasze pytania w czasie pracy nad raportem: Zyski w condohotelach. Firma ma jednak wyjaśnienia, które przysłała jako swoje stanowisko. My naszych informacji nie odwołujemy, bowiem zanim coś opublikujemy rzetelneść informacji sprawdzamy wielokrotnie w różnych źródłach. Ale stanowisko firmy oczywiście chętnie zamieściliśmy poniżej, ponieważ zależny nam na pełnym przedstawieniu sytyacji, tak by czytelnicy i właściciele apartamentów sami mogli wyciągnąć wnioski i oceny. 

Rafał Blachowski z condohotelu Saltic Resort&Spa w Grzybowie koło Kołobrzegu:

"Jak wynika z raportu “Wielkie negocjacje w condohotelach”, sytuacja związana z pandemią COVID-19 wystawia na poważną próbę zarówno cierpliwość inwestorów, jak i umiejętności menedżerskie operatorów condohoteli. Jednocześnie bezwzględnie weryfikuje jakość zarządzania: dobrze prowadzone obiekty, mimo tymczasowych perturbacji spowodowanych lockdownem, po odmrożeniu są w stanie dalej generować wysokie zyski.

Opublikowany w listopadzie raport portalu InwestycjewKurortach.pl poświęcony był opóźnieniom w wypłacie zysków w condohotelach, spowodowanym wiosennym zamknięciem hoteli. Temat dla inwestorów ważny, zdecydowanie wymagający nagłośnienia i wart omówienia z różnych perspektyw. Niestety, zapewne w sposób niezamierzony, wdarły się do tego opracowania nierzetelne informacje dotyczące zarządzanego przez spółkę Saltic obiektu położonego w Grzybowie koło Kołobrzegu. Prostując je, mamy okazję uzupełnić obraz rynku nakreślony przez Redakcję.

Wchodząc w plan operacyjny na rok 2020, mieliśmy zabudżetowaną sprzedaż niespełna 30 tysięcy pokojonocy. Pomimo niespodziewanego, trzymiesięcznego lockdownu udało się nam sprzedać ich aż 20 tysięcy. Jednocześnie, dzięki wzrostowi zainteresowania naszym obiektem w okresie wakacyjnym, nadrobiliśmy wszystkie należności czynszowe.

W efekcie, w chwili ponownego zamknięcia hoteli pod koniec roku, spółka Saltic nie posiadała żadnych zaległości w stosunku do Wynajmujących. Nieprawdziwą była podana również przez InwestycjewKurortach.pl informacja, jakoby spółka miała problemy z wypłatami zysków wiosną 2019 r. Wówczas hotel jeszcze nawet nie funkcjonował. A pierwsze czynsze, zgodnie z umowami, były należne dopiero po 61 dniach od otwarcia.

Sukces, jaki odnieśliśmy w sezonie wakacyjnym, mimo wprowadzonych ograniczeń sanitarnych pokazał, że obiekt cieszy się rosnącym powodzeniem i jest dobrze zarządzany. Dobitnie rzutuje to na dalszą możliwość generowania przychodów dla Właścicieli. Nie musieliśmy negocjować wysokości czynszów ani umów. Oznacza to, że w pozacovidowym, normalnym trybie funkcjonowania hotelu jesteśmy w stanie zapewnić ciągłość wypłat.

Rok do roku odnotowaliśmy wzrost cen o ponad 80 proc., co było konsekwencją przyjętej przez nas strategii działania, jakości obiektu i lokalizacji. Liczne polecenia i powroty gości są proporcjonalne do ich doświadczeń w Saltic Resort&Spa w Grzybowie, czyli komfortowego wypoczynku tuż nad samym morzem (pierwsza linia zabudowy) w nowoczesnym budynku o standardzie czterech gwiazdek, z zapleczem w postaci basenów - wewnętrznego i zewnętrznego z podgrzewaną wodą, strefy Wellness&SPA, restauracji serwującej kuchnię regionalną oraz międzynarodową i bawialnią dla dzieci.

Doświadczenia z zeszłego roku wpłynęły korzystnie na nasze relacje z Inwestorami. Wiedzą oni, że wiążąca nas umowa automatycznie przedłuża okres wypłat o czas zamrożenia działania hotelu, co gwarantuje, że pieniędzy nie stracą. Na bieżąco informujemy ich również  o podejmowanych przez nas krokach i perspektywie dalszych działań.

Ze względu na wprowadzone przepisy hotel nie może normalnie funkcjonować, jednak - co trzeba podkreślić, dla Właścicieli utrzymujemy obiekt w stanie, w którym mogą oni na bieżąco z niego bezpiecznie korzystać. Do ich dyspozycji pozostają recepcja, zespół sprzątający oraz personel restauracji, która działa w ograniczonym zakresie.

Na koniec pragnę podkreślić raz jeszcze, że spółką zarządzającą obiektem, czyli operatorem i Najemcą lokali Saltic Resort&SPA w Grzybowie koło Kołobrzegu, jest spółka Saltic z o.o. sp.k., a nie, jak wynika z treści materiału opublikowanego w raporcie portalu InwestycjewKurortach.pl, VG Capital sp. z o.o. sp.k."

 

Bądź na bieżąco z naszymi najciekawszymi artykułami!
Kliknij Obserwuj w Google News!

Obserwuj nas w Google News
Copyright

Stawiamy na jakościowe, autorskie i rzetelne treści. Nie kopiujemy tekstów od innych, nie kredniemy treści z zagranicznych portali. Uszanuj naszą pracę autorską i czas poświęcony na przygotowanie materiałów. Jeśli zależy ci na zacytowaniu fragmentu lub podaniu przytoczonych przez nas danych - prosimy podaj źródło: portal InwestycjewKurortach.pl